10 Mýtov o čističkách vzduchu

Nezaradené

Aké sú mýty o čističkách vzduchu ?

Mýtus číslo 1: Čističky vzduchu odstránia povinnosť utierať prach

Bežne si myslíte, že čističky vzduchu zdvíhajú prach z povrchov vášho nábytku, takže už nikdy nebudete musieť utierať prach. Ak by tomu tak bolo, ventilátor v čističi vzduchu by bol taký silný (a ešte aj hlučný!), Vytvoril by tak prašnú búrku vo vašom dome. Presný opak toho, čo by si alergik, takže budete stále potrebovať dobrý vysávač HEPA a prachovú handričku z mikro-vlákien, aby ste utierali nábytok.

Mýtus číslo 2: Ak máte alergie, stačí vám čistička vzduchu a nebudete musieť robiť nič iné

Čistička vzduchu je len súčasťou vášho programu na kontrolu alergie. Problém je v tom, že niektoré alergény ako peľ sú ťažké a spadajú na podlahu alebo na nábytok skôr, ako čistič vzduchu má čas ich chytiť. Niektoré nápravné opatrenia vyžadujú vyčistenie a prestavenie vášho domáceho prostredia tak, aby bolo viac antialergické; iné vyžadujú použitie produktov na zmiernenie alergie, ako je parný čistiaci prostriedok na čistenie bez chemikálií, umývanie plechov v horúcej vode nad 140 ° C alebo odvlhčovač na zníženie vlhkosti a rast roztočov.

Mýtus číslo 3: Čističky vzduchu sa postarajú o všetky pachy vo vašej domácnosti, takže sa nemusíte obťažovať bežným upratovaním.

Prekvapivo veľa ľudí si myslí, že ak majú čističku vzduchu, dávajú im kartu blanche, aby nevyprázdňovali podstielku pre kočky, nechali ležať prekážajúce špinavé oblečenie alebo hnilé jedlo v kuchyni po celé mesiace … a očakávajú, že čistička vzduchu sa o to postará! Čističky vzduchu fungujú na zápachy len, ak majú v sebe niekoľko kilogramov vysoko kvalitného uhlíka, ale dobrá hygiena a odstránenie príčiny zápachu je lepším riešením.

Mýtus číslo 4: Ak má čistič vzduchu v sebe HEPA filter musí fungovať dokonale.

Bohužiaľ, i keď je čistič vzduchu vybavený filtrom HEPA, filtre sa líšia svojou veľkosťou a kvalitou konštrukcie, čo nevie priemerný spotrebiteľ rozoznať. Navyše iné faktory dizajnu v čističke vzduchu môžu brániť tomu, aby bol skutočne účinný, čo znamená, že znečistený vzduch môže unikať cez celý filter a uniknúť späť do miestnosti.

Mýtus číslo 5: Ak máte alergie na roztoče, prvou vecou, ktorú musíte urobiť je kúpa čističky vzduchu.

V skutočnosti to nie je pravda! Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je zakúpiť kryty roztoče pre vašu posteľnú bielizeň, pretože roztoče majú tendenciu sa zhromažďovať v teplej a vlhkej atmosfére. Čistička vzduchu zachytí fragmenty roztočov, ktoré sa zmiešali so vzduchom.

Mýtus číslo 6: Ak máte alergie, nikdy by ste nemali otvárať okná.

Nie je to pravda: každý dom potrebuje každý deň určitú výmenu čerstvého vzduchu. Ak nemáte automatické vymieňanie čerstvého vzduchu, mali by ste zvážiť otvorenie okien na jednu hodinu každý deň. Potom nechajte čističku vzduchu robiť svoju prácu.

Mýtus číslo 7: Čističe vzduchu s HEPA filtrami odstraňujú zápach.

HEPA filtre v skutočnosti neodstraňujú zápach. To sa dosiahne len pomocou čističa vzduchu, ktorý obsahuje niekoľko libier uhlíka v samostatnom filtri.

Mýtus číslo 8: Nezáleží na tom, akú rýchlosť prevádzkujete čističku vzduchu – bude dobre fungovať pri akejkoľvek rýchlosti.
Je to naozaj veľmi mylná predstava. Spotrebitelia často prevádzkujú čističku vzduchu s nízkou rýchlosťou, aby nepočuli hluk ventilátorov a nevedia, že to skutočne znižuje pokrytie. Ak nevyberiete čističku vzduchu s ventilátormi, ktoré dokážu bežať vysokou rýchlosťou bez prílišného hluku, potom je najlepšie, aby ste čistič vzduchu otočili na vysoký pár hodín predtým, ako pôjdete spať; potom ho zapnite na zvyšok noci.

Mýtus číslo 9: Všetky čističky odstraňujú tabakový dym.

Čo vlastne robia čističky vzduchu je, že odstraňujú čiastočky zo vzduchu tam, kde ľudia fajčili. Väčšina čističiek vzduchu – s výnimkou niekoľkých vybraných, ktoré boli špeciálne navrhnuté na odstránenie zápachu alebo toxických plynov spojených s dymom to nie sú schopné to urobiť.

Mýtus číslo 10: Čističky vzduchu odstraňujú vírusy a baktérie

Často sa pridáva UV na zabíjanie vírusov, niektoré čističe vzduchu zavádzajú vo svojich reklamných tvrdeniach, ktoré upútali pozornosť EPA. Vo väčšine čističiek vzduchu čas, ktorý majú alergény pred ultrafialovým svetlom, nestačí na to, aby ich zabili. Iba niekoľko čističiek vzduchu má vylepšený filter HEPA dostatočný na zachytenie vírusov alebo technológiu, ako je sterilizátor, ktorý využíva teplo na zabíjanie patogénov.

Okrem týchto bežných mylných predstáv je vybraný počet čističiek vzduchu, ktorý AllergyBuyersClub.com odporúča na odstránenie alergénov. Len niekoľko vybraných ľudí dostane náš vyhľadávaný 5-hviezdičkový názov od tímu odborníkov. Máme vynikajúce možnosti pre alergikov a tých, ktorí chcú udržiavať zdravé domáce prostredie. Z tých, ktoré odporúčajú čistič vzduchu IQAir HealthPro Plus získava najviac ocenení pre najlepšie čističky vzduchu. Domáce zariadenie QuietPure je najlepšie na celom svete s čističom vzduchu HEPA s dobrou hodnotou. Bezfarebný sterilizátor sa odporúča na zachytávanie vírusov a vzduchový čistič Airpura T600 sa odporúča na odstránenie dymu a jeho zápachu.

Ak máte záujem o dodatočné informácie, máme ďalšie miesto na čističky vzduchu. Ak by ste chceli nájsť viac informácií o našich najlepšie predávaných čističkách vzduchu a porovnať vlastnosti a špecifikácie kliknite na hlavnú stránku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.