Bionaire BAP001X – Recenzia

Bionaire Recenzie

Bionaire BAP001X – Popis a Recenzia

Čistička vzduchu Bionaire BAP001X je sofistikované, komplexné riešenie čistenia vzduchu pre miestnosti s maximálnou rozlohou 74 m2. Vďaka svojej priestorovo úspornej konštrukcii ju môžete umiestniť ako do obytnej miestnosti, tak aj do kancelárie. Zaujme aj svojim klasickým bielym dizajnom, perfektne sa tak hodí do všetkých typov interiérov. Nízka hmotnosť zaručí jednoduchú prenositeľnosť a určite poteší nízka úroveň hlučnosti, ktorá je iba 55 dB.

Čistička disponuje štvorstupňovým filtračným systémom, ktorý zahŕňa prací predfilter zachytávajúci veľké nečistoty. Ďalšou časťou je umývateľný HEPA filter. Ten zachytí až 99% nečistôt s veľkosťou od 0,002 mm. Zvládne tak odfiltrovať častice prachu, pele, zvieracie alergény či roztoče. Dezinfekčná ultrafialová lampa účinne ničí rôzne druhy baktérií a vírusov. Spolu s fotokatalickou oxidáciou ničí prchavé organické zlúčeniny a pachy vrátane škodlivých látok ako je formaldehyd, amoniak, toxické plyny a mnoho ďalších bežných nečistôt.

Nezávislý ionizátor uvoľňuje záporné ióny, ktoré na seba viažu častice prachu, peľu, dymu alebo zvieracích alergénov a napomáha tak k ich zachyteniu na filtri. Funkcia ionizácie aj UV dezinfekcia sa dá samostatne vypnúť. Samozrejmosťou je časovač pre vypnutie prístroja po 2, 4, 6 a 8 hodinách. Nastavené hodnoty sa zobrazujú na prehľadnom LCD displeji. Optimálne výsledky dosiahnete jednoduchým pravidelným čistením filtrov bez toho, aby ste museli čokoľvek zložito demontovať.

 

Vlastnosti

odporúčaná veľkosť miestnosti do 74 m2
štvorstupňový filtračný systém
funkcia ionizácie aj UV dezinfekcia sú samostatne vypínatelné
elektronická indikácia znečistenia filtrov
časovač vypnutia čističky – vypnutie po 2, 4, 6, 8 hodinách alebo trvalej prevádzky
LCD displej
Lomená biela farba, moderný dizajn
Veľmi tichý chod – päťrýchlostný ventilátor

 

Porovnajte si čističky vzduchu v tabuľke

 

Štvorstupňový filtračný systém:

1) – prací predfilter pre zachytenie veľkých nečistôt predlžuje životnosť HEPA filtra
2) – ľahko čistiteľný filter HEPA zachytí až 99% z nečistôt o veľkosti od 2 um, prítomných vo vzduchu prechádzajúceho filtrom, to zahŕňa častice prachu, peľ, zvieracie alergény, roztoče a ich zvyšky
3) – dezinfekčná ultrafialová lampa (UV-C) účinne ničí rôzne typy baktérií, vírusov, húb a spór z plesní. spolu s fotokatalytickou oxidáciou (PCO), ktorá je dosiahnutá tým, že kombinuje UV žiarenie s povlakom z oxidu titaničitého (TiO2). Fotokatalytickej oxidácie odstraňuje prchavé organické zlúčeniny (VOC) a pachy, vrátane škodlivých látok ako je formaldehyd, amoniak, toxické plyny, chemikálie (farby a mnoho ďalších bežných nečistôt, ktoré uvoľňujú stavebné výrobky a čistiace prostriedky
4) – nezávislý ionizátor uvoľňuje záporné ióny, ktoré pomáhajú procesu čistenia vzduchu, pretože kladne nabité častice, ako je prach, peľ, dym a zvieracie alergény viažu na seba a tvoria väčšie častice, ktoré sa potom ľahšie zachytia na filtri, alebo môžu byť priťahované k pozitívne nabitými povrchmi, ako sú steny alebo podlahy

 

Záver

Čistička vzduchu najnovšej generácie – Bionaire BAP 001X ponúka komplexné a vylepšené funkcie čistenia vzduchu, ktorá účinne odstraňuje prach a ničí rôzne druhy choroboplodných zárodkov, baktérií, vírusov, plesní a spór plesní. Výhodou je moderná vežová konštrukcia, ktorá nezaberá priestor a hodí sa do obytného priestoru rovnako ako do kancelárie.

 

Výhody

výkon
možnost regulace výkonu
hepa filtr, UV lampa a ionizátor
časovač vypnutia
pomerne tichý chod

 

Nevýhody

pri prenášaní sa klže
niekedy nie sú v ponuke fitre , treba si to overiť
vyšší cena Hepa filtra

 

Recenzie zákazníkov

 

Naprostá spokojenost. Muž je alergik a vadil mu vířící prach z krbu při zatopení. Vzduch je krásně pročištěn. V místnosti, ve které se vždy přístroj pouští, jde cítit vůně jako u doktora, ale taková příjemná, ne nic savového. Jsme zvědaví, jak si poradí na jaře s pylem. Pro alergiky naprosto super věc.

Spokojená. Možná by nebyl na škodu šikovnější úchop na přenášení, takhle se bojí, že mi přístroj vyklouzne.

nechápu ale filter je i po pár měsících stále čistý!! nejsem si jista, zda to funguje…

Naprosta spokojenost

Super ! Už nemusím tolik utírat prach a vzduch mám doma čistý !

super , výkonné, i docela tiché

Spokojenost, není vysoká hlučnost a zřejmě je účinný, na hodnocení je zatím trochu brzy. Doporučuji ke koupi.

Kupoval som to pre mojich 8 papusikov, aby mali cisty vzduch. Vlastne teraz ho mam aj ja. UV lampa sa neda overit ako funguje ( svetielko svieti ), zostava verit reklame, ze nici spory a ine drobne protivenstva.
Chcel som pracku vzduchu. Tato je aj s UV lampou. Ionizator im ( papusikom ) zapinat nemozem, vraj to nie je pre ne.
Vecer si to prenasam do obyvacky – na 3. stupni to nerusi TV reklamy nejakym hlukom. Jasne ze na 5. stupni to sumi – je tam ventilator!
Bolo by fajn, keby MALL ponukal aj nahradne HEPA filtre k tomu… Musel som objednavat inde v zahranici.
Snad jedine minus je, ze designer si neodskusal, co navrhol – pri prenasani sa to klze z prstov ( bodla by daka priehlben na lepsie chytenie. No ale – clovek nemoze mat vsetko …

dobra cena,moderny vzhlad

Perfektní provedení, velká účinnost, předfiltr, Hepa filtr, UV lampa a ionizátor. Jednoduchá obsluha. Rychlost ventilátoru na 1 a 2 stupeň poměrně tichý.

nejsou k sehnání poměrně drahé náhradní filtry

Tichý chod.
Splní všechno, co od čističky vzduchu čekáte.
V horku funguje i jako větrák

ionizator je fajn, mam teraz inu znacku… ale tento vydava podla mna moc zapachu…. otazne je ,ze ci to je stale bezpecne… lebo ozon(taky ten pach po burke) je dost citit,co moze vraj znizovat kapacitu pluc…

na stupně 4-5 již poměrně hlučná, ale 1-3 na normální provoz nejpsíš stačí

předpokládanou funkci plní skvěle (prašnost v místnosti kde je používána se rapidně snížila)
při nižším stupni sání vzduchu [1-2] je hlučnost minimální (při sledování televize či zvukové prezentace neruší a vytrácí se do pozadí)
při zapnuté ionizaci vzduchu to vypadá, že vyfiltruje i část cigaretového kouře

ocenil bych přesnější ukazatel zbývajícího času do vypnutí (jen po jedné hodině) – to je ovšem pouze mé fajnšmejkrovství

5 stupňov rýchlosti,
ionizátor a UV filter príjemne osviežujú vzduch,
nenáročná na čistenie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.