Bionaire BAP1700 – Recenzia

Bionaire Recenzie

Bionaire BAP1700 – Popis a Recenzia

Čistička vzduchu vhodná pre miestnosti do 34m2, 3 rýchlosti, ionizátor, PERMATECH filter (typ HEPA filtra)-nemení sa, iba čistí, snímač kvality vzduchu, časovač vypnutí, veľmi tichá prevádzka vhodný na celodenné použitie, elektronická indikácia stavu filtra

Bionaire-BAP-1700

Bionaire BAP1700 – Recenzia

Bionaire BAP1700 jelmi pekné zariadenie. Vzhlad, vypracovanie. Chod je relativne tichá, pri vyšších otáčkach je hlučnejšia. Paradoxom je , že sú aj užívatelia , ktorí hodnotia túto čističku ako tichú. Vzduch aj ochladzuje a vytvara prijemnú voňu. Po jeho zapnuti je pri zatvorenych oknach citit sviežejší vzduch. Dobre a jednoducho sa čistí.

Svojim tvarom, spracovaním a veľkostí vcelku zapadá do interiéru, možno by mohol výrobca ponúkať aj iné farby.

Hlučnosť na prvom stupni je prijateľná, dokonca pri zaspávaní je tlmené vrčanie aj príjemné. Druhý stupeň je už o horší, hlučnosť sa prudko zvýšila, napriek tomu je znesiteľná. Tretí stupeň ani zrejme nebudete využívať . Druhý stupeň vám určite vystačí.

Pekný dizajn, spoľahlivosť, užitočnosť, vhodné pre alergikov, ale aj pre ľudí, ktorí dbajú na čistotu, lacnejšie ako kúpa predražených luxov, ktoré zároveň „vyčistí“ vzduch, možnosť voľby ionizátora, automatická voľba zistí čistotu vzduchu v domácnosti

 

Náš tip – Recenzie a hodnotenia od zákazníkov nájdete ešte :

  • Na Heuréka.sk ( tlačítko Cenové ponuky )
  • V eshopoch na Heuréke ( tlačítko Cenové ponuky + Do obchodu )
  • Nižšie na stránke – Recenzie zákazníkov

 

 

 

Čistička je naozaj dobrá a so všetkými funkciami. Potešia vás filtre, ktoré sa len vyčistíia nemusí sa nič dokupovať, všetko vás včas upozorní, že sú filtre znečistené. Automatická voľba je tiež užitočná, zistíte, že vzduch v domácnosti je už vyčistený. Výhoda merania čistoty vzduchu a regulácia ventilátora.

Nevýhodou pri výrobku je spomínaná hlučnosť pri vysokých otáčkach a takisto aj to , že sú modré kontrolky ktoré v noci osvietia celú miestnosť .Dá sa to vyriešiť tým , že prelepíte čiernu páskou.

Jediný prístroj v ponuke Bionaire, do ktorého nebudete musieť stále dokupovať nové a nové filtre, avšak za cenu nižšej účinnosti. Vežovitý tvar vyzerá moderne a zaberie málo miesta. Je aj účinná a vzduch je čistejší. Cena zodpovedá kvalite.

Dobrý pomer kvality, výkonu, dizajn a cena. Solídny výkon do klasickej obývačky.

 

Porovnajte si čističky vzduchu 

 

Výhody

Ionizator
Dizajn
Nižšia hmotnosť
Hepa filter
Uhlikový filter
Nie je nutné vymieňat filtre – Výhoda stálych filtrov nie je potrebné kupovať nové
Automatický režim a funkcia vypnutia
Výhoda meranie čistoty vzduchu a regulácia ventilátora
Prvá rýchlosť je v automatickom režime zapnutá skoro stále, ale rýchlosti si čistička nastavuje sama podla prachu vo vzduchu.
Jednoduché cčstenie vysavačom a vodou
Je účinná – znateľne sa znížila prašnosť

 

Nevýhody

Veľmi ticho ide len na prvej rýchlosti z 3. potom je hlučnejšia
Pri najvyššom stupni hučí pomaly ako vysávač (cca 72dB)
Nepríjemné svetlo v noci , ale to sa dá vyriešiť prikrytím napr. látkou alebo páskou
Veľkosť

 

Bionaire BAP1700 – Recenzie zákazníkov

S výrobkom som zatiaľ spokojná (používanie necelý mesiac). Pri používaní sa vzduch v miestnosti zmenil k lepšiemu. Je to zrejmé na prvý nadýchnutia v miestnosti. Privítala som tiež automatické prepínanie intenzity čistenia vzduchu. – zatiaľ nič

Pri vyšších otáčkach hlučný. inak bez problémov

Silný výkon. Ako alergik cítim konečne pohodu a môžem dýchať v byte bez kýchanie aj pri jarnej sezóne
Spokojnosť, oveľa menej sa práši, deti menej kašlú, nádcha netrvá tak dlho, za me spokojnosť, keby som vedela, uz by som ho mela doma … Pre rodiny s detmi, ktoré sú často choré, je to úplná nevyhnutnosť, nam pomohol

Super, nechám 2 hodiny před spaním puštěné, na noc vypínám, aby nerušil ventilátor. Při běžné činnosti hluk z ventilátoru ani nevnímám.Synovi během týdne zmizel alergický kašel.

S produktom som veľmi spokojná. Mela som podobne vyrobky za meho mnohoročného pobytu v USA, takze som hneď vedela čo kupujem a nesklamal me ani tento špecificky produkt. Je dobre, po tom, čo dýcha vonku, aspoň doma nechať odpočinúť pľúcam. Naviac ma naozaj pekne, „update“ dizajn. Skúste to!

Hlučnejšie než pôvodný BAP 1500/1550 Úroveň hluku na 3. stupeň je veľmi rušivá Bez ovládača oproti staršiemu modelu Modrá dióda svieti na celú miestnosť Miestnosť 70m3 naozaj nestíha Inak úplne funkčné zachytáva dosť prachu a nečistôt. Na alergiu pomohol tak z polovice dokonalý nie je ale dýcha sa mi oveľa lepšie (alergia na píly)

Dobrý výrobok, môžem mať aj zatvorené okná, keď manžel fajčí.

Funkciu je ťažké hodnotiť, nič „viditeľného“ to nerobí. Nepríjemná môže byť hlučnosť. Pre kancelárske použitie je na stupni 1 (najnižšie otáčky) ešte celkom v pohode, stupeň 2-3 už hučí moc. Na noc domov by som si to rozhodne nedal (ale ak bývate u frekventovanej cesty, tak si toho asi ani nevšimnete). Domov som namiesto toho zvolil samotný ionizátor bez ventilátora (ten pochopiteľne nevydáva hluk vôbec žiadny).

Som s výrobkom úplne spokojný. Plní to, čo sme potrebovali. Tento filter zadržuje aj jemnú polietavý srsť dlhosrstého kocúra, ktorú skúšané filtre s elektrostatickým odlučovaním zaseknuté. Má pritom široké možnosti kombinácií typov a dĺžky prevádzky. Sledovanie znečistenia polietavým prachom s automatickým riadením aj ručné nastavovanie režimu ventilátora a doby prevádzky aj ionizáciu podľa voľby. Je to dobrý pomocník. Dá sa ľahko prenášať.

Funkčne úplne v poriadku. Prečistí vzduch v celej miestnosti, množstvo voľne polietavého prachu je znateľne menšia. Nevýhodou je trochu väčšia hlučnosť

Čistička pracuje dobre, akurat pre nočné použitie to pre citlivé ucho na hluk nie je. Pre denné použitie a čas pred spánkom je to bezproblémové, je viditeľné že naozaj funguje pri podobe popolčeka ktory nie je vidieť okom pri dennom svetle, len ako sa rozsvieti niekoľkých vatové sětlo, tak hneď vidíte koľko polietavého prachu lieta, napr. Projektor dáva skvelý svetelný tok , cez ktory ide vidieť to čo vam lieta v izbe. pravdu fukguje, zapnuté to bolo 2 hodiny, a u projektora nelietal skoro žiadny prach.

Celkom dobré zariadenie, ktoré má požadovaný výkon. Vyššie rýchlosti sa nedajú použiť pri spaní z dôvodov vysokej hlučnosti, ale to je dané konštrukciou a výkonem.V noci zbytočne ruší prenikavé osvetlenie kontroliek. Inak spokojnosť.

Bionaire BAP1700 – Popis

Komfortná vežové čistička vzduchu v dizajne bielej a striebornej farby sa postará o príjemnejšie bývanie. Čistička sa môže pochváliť certifikátom B.A.F., je schválená britskou nadáciou pre alergikov.Čistička obsahuje PERMAtech filter typu HEPA s účinnosťou až 99%, nemení sa, iba čistí.Prací predfilter na zachytenie veľkých nečistôt predlžuje životnosť HEPA filtra.Filter HEPA je určený pre priestory s požiadavkou najvyššej čistoty.Filtračné systémy HEPA sú vybavené oddeleným uhlíkovým filtrom, ktorý prispieva k odstráneniu nežiaducich pachov.

 

Snímač kvality vzduchu

Čistička disponuje snímačom kvality vzduchu, ktorý automaticky nastavuje výkon čističky v závislosti od znečistenia vzduchu.Snímač častice meria kvalitu vzduchu v miestnosti.V automatickom režime automaticky prepína na nízke, stredné alebo vysoké otáčky, a zaisťuje optimálnu filtráciu podľa koncentrácie častíc vo vzduchu.Pritom šetrí energiu, pretože ventilátor má vysoké otáčky iba vtedy, keď je to potrebné.

 

Časovač vypnutia čističky

Uvítate časovač vypnutia čističky, a to po 2, 4, 6 alebo 8 hodinách.Časovač tak umožňuje spustiť čistič vzduchu na dobu až 8 hodín a po uplynutí stanovenej doby automaticky vypne napájanie.

Máte možnosť voľby aj trvalej prevádzky.Čistička, ktorú keď si kúpite, nebudete o nej prakticky počuť, má veľmi tichý chod.Bionaire BAP1700 je určená pre miestnosti do 34m2.

Bionaire používa pre svoje výrobky najnovšie technológie a pokrokový dizajn.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.