Čistička vzduchu do bytu

Podľa umiestnenia

Čistička vzduchu do bytu

Čerstvý vzduch je pre život človeka nepostrádateľný, lenže v zimnom období ide o takmer nedostatkový tovar. Hmly, inverzia a výfuky áut robí vonkajšie ovzdušia takmer životu nebezpečné.

Aspoň doma by sme si teda mali vytvoriť oázu sviežeho vzduchu pomocou čističky vzduchu. Čistička vzduchu je užitočný domáci spotrebič pre každého, nielen pre alergikov. Vzduch dokáže zbaviť vírusov a baktérií a vďaka tomu nás dokáže ochrániť pred respiračnými ochoreniami, ktoré na nás v zime číhajú na každom kroku. Princíp fungovania čističky vzduchu je veľmi jednoduchý. Vzduch je nasávaný do prístroja, kde prejde sústavou filtrov a nakoniec je vypúšťaný späť do miestnosti zbavený dráždivých nečistôt.

 

Alergici a astmatici

Alergici a astmatici najviac ocenia čističky vzduchu s vysokým výkonom a sústavou niekoľkých filtrov, ktorá zahŕňa tzv. HEPA filter. Tieto čističky dosahujú najvyššiu účinnosť (až 98%) pri zachytávanie prachu, peľov, plesní a ďalších alergénov. Nevýhodou niekoľkonásobné filtrácie je ale nutnosť časté výmeny filtrov, ktorá so sebou nesie nemalé finančné náklady. Vyššieho vzduchového výkonu je dosiahnuté za pomoci ventilátora, cirkulácia vzduchu je teda pre astmatika ideálne, lenže znamená vyššiu spotrebu elektriny a tiež hlučnosť. Ak uvažujete o kúpe také čističky, potom premyslite fakt, že čistička vzduchu by mala byť zapnutá nepretržite, jedine tak bude skutočne užitočná. Nepríjemný zvuk, ktorý vám nedovolí spať, a nečakane vysoký účet za elektrinu určite nikoho nepoteší.

 

Elektrostatické čističky

Do bežnej domácnosti bohato postačí dostupnejšie typy čističiek s umývateľným elektrostatickým filtrom. Elektrostatické čističky majú veľmi dobrú účinnosť okolo 96%. Domácnosť dokážu zbaviť prachu, peľov, cigaretového dymu, plesní, vírusov i baktérií, a napriek tomu k svojej práci nepotrebujú výmenné filtre. Vďaka absencii ventilátora navyše pracujú absolútne ticho s minimálnou spotrebou elektriny.

Na výber je na slovenskom trhu celý rad čističiek, vybrať si môžete závesné čističky alebo také, ktoré sa postaví na zem či nábytok, majú rôzny dizajn, veľkosť, farbu i ďalšie funkcie. Môžu byť kombinované so zvlhčovačmi aj ionizátory vzduchu. Pamätajte, že čistička vzduchu nie je prístroj, ktorý upracete do skrine ako trebárs vysávač, bude neustále na očiach, preto by sa mala do interiéru hodiť.

 

Porovnajte si najlepšie čističky vzduchu

 

Tip k nákupu: Elektrostatická čistička vzduchu s vstavaným ionizátorom Ionic-CARE Triton X6, , je tichá, spoľahlivá a nevyžaduje nákup filtrov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.