Čistička vzduchu pre astmatikov

Nezaradené

Čistička vzduchu pre astmatikov

Stále viac detí, ale aj dospelých osôb si od svojho lekára vypočuje diagnózu: astma. Nič príjemné toto zistenie nie je, nieto ešte problémy, ktoré v súvislosti s touto chorobou osoby v praxi zažívajú.

Komplikácie sa objavujú celoročne, v zimných mesiacoch však pri suchom vzduchu a smogu, ktorý sa v ovzduší zvýšene objavuje, je to ešte horšie. Vonku situáciu príliš neovplyvníme, vo svojej domácnosti však môžeme pre lepšie dýchanie niečo urobiť.

Ideálne riešenie je čistička s ionizátorom

Pomôcť od týchto nepríjemných zdravotných problémov môže vhodne zvolená a kvalitné čistička vzduchu. Nemožno však počítať s tým, že choroba vylieči, môže byť však užitočným pomocníkom v prípade zaistenia lepšieho komfortu dýchania.

 

Predajcovia ponúkajú najrôznejšie modely a typy, ale ktorá je pre astmatika vlastne vhodná?

Vhodnou čističkou vzduchu pre astmatikov môže byť tá, ktorá je kombinovaná s ionizátorom, prípadne vie túto funkciu vypnúť.

Kvalitné čističky obsahujú množstvo filtrov, ktoré zachytia najdrobnejšie čiastočky prachu, vírusov, plesní alebo i zápachu.

Súčasťou čističiek býva tiež UV lampa, ktorá prostredníctvom svojho žiarenie ničí organické látky ako sú vírusy, baktérie alebo plesne a v podstate dezinfikuje vzduch.

 

Porovnajte si najlepšie čističky vzduchu

 

Ako funguje čistička pre astmatikov?

Čistička vzduchu, určená pre použitie v byte, obsahuje rad filtrov, cez ktoré prúdi nasatý vzduch z miestnosti, ktorý je potrebné vyčistiť. Podľa typov čističiek sa odvíja tiež priestor, ktorý je schopná svojou činnosťou pokryť, všeobecne to býva okolo 20 – 30 metrov štvorcových.

Znečistený vzduch a ďalšie nežiaduce čiastočky sú tak prefiltrujú, prípadne zničené a späť do miestnosti sa vypúšťa vzduch čistý a vďaka ionizátora tiež svieži a čerstvý.

Znateľne sa nám lepšie dýcha a psychicky máme lepší pocit, že škodliviny z nášho priestoru sú odstránené.

Podľa toho, ako často máme čističku v chode je tiež nutné čistiť alebo obmieňať jej filtre. Niektoré sú vyberateľné a umývateľné, iné je potrebné vymeniť. Táto jednoduchá údržba, ktorú nie je potrebné vykonávať príliš často tak tiež zaistí správny chod čističky a ovplyvní kvalitu vyčisteného vzduchu.

Určite sa oplatí kúpiť kvalitný čističku s funkciami, ktoré môžu vzduch ešte zlepšiť. Tiež je vhodné vyberať podľa sacieho výkonu, ktorý má veľký vplyv na výsledok čistenie a podľa recenzií spokojných užívateľov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.