Ćistička vzduchu pre peľového alergika

Podľa použitia

Čistička vzduchu pre peľového alergika

Má zmysel kupovať čističku vzduchu, keď je najviac peľu aj tak vonku? Existujú čističky, ktoré si s peľom poradia lepšie než ostatné? Akú vybrať a prečo?

Pre peľového alergika je čistička vzduchu základným opatrením, ktoré môže v boji proti svojej alergii urobiť. Je jasné, že pred peľom vonku nás neuchráni, ale veľmi dôležitá je regenerácia a úľava pre dýchacie cesty aspoň v pri pobyte v miestnostiach.

V peľovej sezóne je koncentrácia peľu veľmi vysoká aj vnútri budov, alergény peľov sa dovnútra dostávajú otvorenými oknami, prenášame ich aj na oblečení a vo vlasoch.

Peľové alergény sú veľmi ľahké, poletujú vo vzduchu a minimálne sa usadzujú. Čistička vzduchu si práve s týmto druhom nečistôt poradí najlepšie a odstráni takmer 100% peľových zŕn zo vzduchu.

 

Ako by sme mali čističku vzduchu pre peľového alergika vyberať?

Čističku vzduchu by sme mali vyberať podľa veľkosti miestnosti, v ktorej ju budeme používať. V tomto nám pomôže parameter vzduchový výkon motora, ktorý udáva, koľkokrát za hodinu je schopná čistička vzduchu vzduch v miestnosti prefiltrovať.
Všeobecne platí, čím väčšia miestnosť, tým vyšší vzduchový výkon by čistička mala mať.

Ďalším parametrom, podľa ktorého sa môžeme riadiť, je prachový senzor. Nenechajte sa zmiasť pojmom prachový, senzor deteguje znečistenie pevnými časticami, teda aj pele.

Väčšina kvalitných čističiek je vybavená automatickým režimom. To znamená, že vo chvíli, kedy čistička rozpozná znečistenie, sama zapne a režim čistenia prispôsobí aktuálnemu stavu vzduchu v miestnosti.

Niektoré čističky sú taktiež vybavené špeciálnym peľovým režimom(môžete sa stretnúť aj s pojmami striedavý či rytmický režim). Ten spočíva v rýchlom striedaní rýchlosti motora, pri ktorom dochádza k zvýšenej cirkulácii vzduchu, čím víri usadené nečistoty a umožňuje ich dokonalé odstránenie.

 

Porovnajte si najlepšie čističky vzduchu

 

Ktorý model pre peľových alergikov konkrétne?

 

Čističky vzduchu

Winix WAC U300 – inteligentná čistička vzduchu s vysokým vzduchovým výkonom, umývateľnými filtrami a funkciou PlasmaWave na dokonalé odstránenie peľových zŕn

Airbi Pure – čistička vzduchu so striedavým režimom na kvalitné odstránenie peľov

Daikin MC 70L – čistička vzduchu s automatickým a peľovým režimom a vysokým vzduchovým výkonom

Záverom môžeme konštatovať, že čističky vzduchu účinne odstraňujú pele zo vzduchu a alergikom ich môžeme vrelo odporučiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.