Do 200 eur

Podľa ceny

Ktoré sú najlepšie čističky vzduchu do 200 eur ?

Čističky vzduchu sa dá kúpiť aj za 60 eur. Ale pozor ! Nedajte sa zlákať veľmi nízkou cenou. Takmer všetky čističky vzduchu do 200 eur majú aj malú účinnosť filtrácie. Pravda , ak nemáte vysoké nároky , bude vám stačiť aj tá najlacnejšia. Naopak  lepšia čistička vzduchu by mala mať veľký vzduchový výkon, ideálne ak dokáže prečistiť okolo 350 m3 vzduchu za jednu hodinu . Čistička vzduchu by mala byť s kvalitných materiálov , menej hlučná ( hlučnosť by nemali prekročiť viac ako 30 dB ) , energeticky úsporná s ideálnou spotrebou (príkonom približne 25 – 50W (závisí od výkonu) a samozrejme mala byť mať aj kvalitný filter. Ak ste alergik alebo máte ťažkosti s dýchaním, investovať do tohto zariadenia sa určite oplatí. Čističky vzduchu nad 200 eur by mali byť rozhodne spoľahlivejšie a predovšetkým účinnejšie.

Porovnajte si čističky vzduchu v tabuľke

 

Rebríčky tých najlepších čističiek vzduchu sme vytvorili podľa recenzií zákazníkov.

Čističky vzduchu do 200 eur – TOP 60

 

Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6

Ionic-CARE-Triton-X6

Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 sa stala víťazom . Táto čistička sa stala produktom roku v roku 2016 až 2017 a na známom porovnávači Heuréka.sk patrí medzi Top produkty vo svojej kategórii. Čo asi najviac o tom rozhodlo je nepochybne skvelý pomer cena / výkon . Táto čistička vzduchu nedosahuje síce špičkových kvalít čo sa týka čistenia vzduchu , ale aj napriek tomu vzhľadom na cenu je to dobrá voľba. Jej najväčšou výhodou je nízka hladina hlučnosti a to len 8 dB.

Zákazníci si najviac pochvaľujú hlavne , že je veľmi tichá , má velký plastový podstavec ktorý bráni náhodnému prevrhnutiu, aj keď sa do pristroja nechtiac udriete .Ďalej to že má minimálne prevádzkové náklady , nemusíte meniť filter – žiadne jednorazové filtre a to , že ľahko sa obsluhuje a čistí. Poteší aj pekný dizajn a dostatočne dlhá privodná šnúra. Táto čistička sa uplatní sa v domácnostiach i kanceláriách a je možné použivát pristoj nonstop 24/7 hodín. Spomenuli sme len zopár hlavných výhod.

Aby sme túto čističku len nechválili , tak musíme spomenúť aj nejaké tie nevýhody. Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 nemá napr. HEPA filter , filter je nutné manuálne čistiť a späť do prístroja ho môžete vložiť až po jeho úplnom vyschnutí alebo aj to , že pri plnom výkone je prefitrovaný vzduch je studený. Nie sú , to ale také nedostatky , ktoré by bránili tento prístroj si zakúpiť. Doporučujeme si prečítať aj Ionic-CARE Triton X6 Recenzia.

 

Čistička vzduchu Winix WAC-P150

Veľmi pozitívne hodnotenia dostala aj táto čistička vzduchu Winix WAC-P150 . Na druhé miesto sa umiestnila , len kvoli tomu , že nie je až taká populárna a predávaná ako Ionic-CARE Triton X6 . Čistička vzduchu Winix WAC-P150 ktorá je vhodná pre menšie priestory do 80 m3 ako sú spálne, detské izby alebo kancelárie. Má pachový a prachový senzor a pracuje v automatickom režime . Veľkou výhodou je aj indikátor , ktorý upozorní ak je potrebné vymeniť filter. Čistička vzduchu Winix WAC-P150 je energetický úsporná. Čistí vzduch v 3 stupňoch. Pokročilý filtračný systém odstraňuje zo vzduchu prach, peľ, zvieracie alergény, cigaretový dym, baktérie a vírusy, spóry plesní, organické chemické látky a pachy z domácnosti.

Zákazníci si chvália pekný dizajn , nízku spotrebu . Ako jedna zákazníčka píše . Som max. spokojná. čisticka si sama vyhodnotí znečistenie vzduchu a podla toho zvýši výkon. Za hodinu som sa v izbe citila ako v lese. Vzduch ochladol,ale prijemne sa dýchalo. V noci sa stisi na minimum,počut trochu taká ako pisákanie, ale v pohode sa dá pri tom spat. Ja som si hned objednala nahradne filtre, aby som potom nečakala,kedže neviem ako dlho vydržia. Táto čistička je tichá a má dobrý pomer cena – výkon.

 

Čistička vzduchu Bionaire BAP 1700

Bionaire-BAP-1700

Čistička vzduchu Bionaire BAP 1700 sa može pochváliť certifikátom B.A.F pre alergikov. Plní to, na čo pre určená a dokonca poteší aj tých , čo majú doma domácich miláčikov pretože filter zadržuje aj jemnú polietavú srsť napr. mačiek , ktorú skúšané filtre s elektrostatickým odlučovaním nezachytia . Má pritom široké možnosti kombinácií typov a dĺžky prevádzky. Sledovanie znečistenia polietavým prachom s automatickým riadením aj ručné nastavovanie režimu ventilátora a doby prevádzky aj ionizáciu podľa voľby. Je to dobrý pomocník. Dá sa ľahko prenášať. Vyššie rýchlosti sa však nedajú použiť pri spánku z dôvodov vysokej hlučnosti, ale to je dané konštrukciou a výkonem.V noci zbytočne ruší prenikavé osvetlenie kontroliek ,ale to sa dá vyriešiť napr. prelepaním páskou.

Čistička vzduchu Bionaire BAP 1700 má dobré hodnotenia od zákazníkov , ktorí oceňujú . krásny dizajn , účinnosť , jednoduché ovládanie, automatickú reguláciu výkonu a časovač, kedy sa sama čistička vypne ako aj to , že netreba meniť filtre. Prečítajte si aj Bionaire BAP 1700 – Recenzia . 

 

Čistička vzduchu Sencor SHA 8400WH

Čistička vzduchu Sencor SHA 8400WH je vhodná pre pre chorých a alergikov. Určená je pre menšie priestory 20 do 40 m 2 , ako sú napr. byty a kancelárie. Táto čistčka má 3 násobnú filtráciu. Kvalitu vzduchu ďalej vylepšuje UV-C žiarenie, ktoré ničia mikroorganizmy ako napríklad baktérie, vírusy a plesne. Samozrejmosťou je časovač , kedy si napr. nastavíte kedy sa čistička vypne. Pri najnižšej rýchlosti má čistička iba 30 dB, takže ju bez starostí môžete zapnúť aj v noci v spálni.

Aké názory na čističku majú zákazníci ? Čistička vzduchu Sencor SHA 8400WH sa osvedčila v izbe kde spíme … Skôr sme sa prebúdzali s plným nosom, kýchanie. Od tej doby čo jej máme a denne jej púšťame cca 6. hodín pred spaním, a to máme psa, tak ráno bez alergie a ucpanýho nosa . Tichá, na prvý stupeň nepočuteľná, na druhý ako PC a na tretí klasický vetrák (1 a 2 neruší a je možné spať). Výborný vstupný filter uchytený na filtri suchým ziper a je ľahko demontovateľný a čistiteľný. Zachytáva hrubé prachové častice a alergény. Po krátkodobom využívanie viditeľný zachytený prach, ktorý tak neotravuje alergikov.

 

Čistička vzduchu Sharp FU-Y30EU-W

Čistička vzduchu Sharp FU-Y30EU-W so zvlhčovačom zbaví váš byt prachu, alergénov, roztočov a baktérií. Má vzduchový výkon 180 m3/h. Čistička vzduchu Sharp FU-Y30EU-W dokonale odstraňuje pachy a cigaretový dym pomocou ionizácie a uhlíkovým filtrom, takže čerstvý vzduch a svieži. Zariadenie je určené pre miestnosti s rozlohou do 21 m2. Je ideálna pre spálne , kancelárie , ordinácie a kozmetické salóny. Ideálna pre akékoľvek miesto, kde je potrebné očistiť vzduch. Čistička vzduchu má sadu filtrov : predfilter s poréznou štruktúrou pre zachytenie prachu, hybridný uhlíka a HEPA filter odstraňuje alergény, vírusy, zložky smogu a pachy.

Ćo na to hovoria zákazníci ? Má kvalitné prevedenie , je absolútne tichá a jednoduchá na ovládanie. Cena je pre primeraná, vzhľadom na to, že je určená pre menšie miestnosti. Pre väčšie by ste si museli podstatne priplatiť. Našli aj zopár negatív a to , že chýba automatický režim , Úplne nedostatočný filter triedy HEPA 10, ktorý nezaznamenáva menšie častice , Absencia iných filtrov, predfiltra pod., Takže je predpoklad rýchleho zanesenia HEPA filtru a nutnej výmeny.

 

Čistička vzduchu Steba LR 5

Čistička vzduchu Steba LR 5 je určená do priestorov s plochou okolo 30 m², ktoré zvládne vyčistiť od prachu, peľov či plesňových spór len zo 30 W energie. Pre menšie miestnosti môžete nastaviť aj menšiu rýchlosť filtrovania vzduchu za účelom zníženia vzduchu. Aj tak ale Stebe rušiť nebude, má tichý chod, kedy neprekročí hladinu 30 dB, v ktorej sa bez problémov . Napriek tomu zákazníkom sa čistička zdá hlučnejšia. Čistička vzduchu Steba LR 5 ich zaujala hlavne svojím dizajnom,cenou , jednoduchosťou. Mínusom je napr. drahé náhradné filtračné vložky a lacnejšie spracovanie. Za tú cenu však nemožete očakávať zázraky.

 

Ćistička vzduchu  Beurer LW 220

Ćistička vzduchu Beurer LW 220 je veľmi energeticky úsporná čistička a zvlhčovač vzduchu Beurer LW 220 sa pýši veľmi tichou prevádzkou, výkonom 38W a je vhodný do miestností s veľkosťou až 36 m2. Čistička neobsahuje žiadne filtračné vložky, ale čistí vzduch pomocou ventilátora s tromi úrovňami a rotujúceho zvlhčujúceho disku, ktorý odvádza všetky nečistoty rovno do vody. Vďaka tomu, že zvládne miestnosť zbaviť domáceho prachu, peľu, zvieracích chlpov a zápachu, je vhodné pre osoby, ktoré trpia alergiou. Prístroj zvláda zvlhčovať príliš suchý vzduch samoregulačne cez chladné odparovanie. Prehľadný modro podsvietený LCD displej zaručí, že vždy budete presne vedieť, čo sa práve deje. Prístroj disponuje nádržkou na vodu s kapacitou 7,25 ml a pýši sa detektorom hladiny vody. V prípade, že voda dôjde, aktivuje sa automatické vypnutie a nedôjde tak k poškodeniu.

 

Ćistička vzduchu  DeLonghi AC 75

Ćistička vzduchu DeLonghi AC 75 je je špičková a výkonná čistička vzduchu vhodná do miestností s rozlohou do 25 m2. Dômyselne navrhnutá technológia trojitého filtra spoľahlivo zničí všetky nečistoty. Na vstupe je umývateľný prachový filter, mikročiastočky prachu s veľkosťou až 0,3 mikrometrov zachytí HEPA filter. Proti škodlivým plynom zasahuje inovatívne uhlíkový filter. O neutralizáciu prachových častíc, peľov, výfukových plynov a dymu sa stará zabudovaný Ionizátor. Nastaviť si môžete 3 úrovne filtrácie. Čistička sa komfortne ovláda pomocou dotykového panela. Úsporné riešenie predstavuje nastaviteľný časovač automatického vypnutia. Nech už si zapnete modernú čističku doma alebo v kancelárii, nikdy vás nebude rušiť pri iných činnostiach. Ide o veľmi tichý spotrebič. Oceníte aj elegantný dizajn a optimálne rozmery, vďaka ktorým čistička ľahko zapadne do každého interiéru.

 

Ćistička vzduchu  Bionaire BAP 9240

Bionaire BAP 9240 je vhodná pre všetky miestnosti do 13 metrov štvorcových. Vďaka možnosti nastavenia troch rýchlostí budete mať výkon prístroja vždy pod kontrolou. Efekt čistenia ešte zvyšuje ionizátor, ktorý je samostatne vypínateľný. Vďaka modernému kompaktnému dizajnu je tento prístroj vhodný do domácnosti aj do kancelárie. Použitý HEPA filter zachytáva nečistoty s účinnosťou až 99 %. Navyše sa BIONAIRE BAP9240 vyznačuje veľmi tichým chodom, ktorý vás nijako nebude rušiť.

 

Scarlett IS-AP7801 čierny

Čistička vzduchu SCARLETT IS-AP7801 HEPA filter, uhlíkový filter, UF žiarenie a ionizátor HEPA filter triedy H13 odstraňuje zo vzduchu nečistoty: prach, roztoče a iné mikroskopické parazity, spóry plesne, kvetinový peľ, baktérie uhlíkový filter efektívne odstraňuje zápach od cigariet, nikotínu, oxidu uhličitého a uhoľnatého, iných chemických nečistôt, naviac sa vzduch dezinfikuje žiarením ultrafialovej lampy, ktorá sa nachádza vo vnútri prístroja UF žiarenie je dobre preskúmaná, bezpečná a odporúčaná technológia, ktorá sa široko používa v zdravotníckych zariadeniach viac ako 50 rokov pre odstraňovanie infekčných mikroorganizmov, UF žiarenie zabije vo vzduchu choroboplodné baktérie a mikróby, vrátane vírusov chrípky

 

Electrolux Z 9122 biely

Praktický prístroj Biela čistička vzduchu ELECTROLUX Z 9122 je užitočný prístroj, ktorý vám zabezpečí čistý vzduch v byte či kancelárii. Čističku ocenia hlavne alergici, ale aj rodičia malých detí, či starší ľudia, ktorí majú problém s dýchaním. Tento model je veľmi výkonný a tak sa môžete spoľahnúť na to, že čistenie vzduchu bude prebiehať dôkladne. Filtrácia Čistička vzduchu ELECTROLUX Z 9122 je schopná zachytávať aj malé častice. Tento model ponúka vysoký stupeň filtrácii, čo znamená, že sa zachytávajú skoro všetky druhy častíc ako napríklad prach, pele stromov a rastlín, plesne, baktérie, ale aj alergény od zvierat či prachové roztoče. Prachu a peľom sa nedá vyhnúť takže určite oceníte čističku, ktorá ich výskyt zmierni.

 

Bionaire BAP600

Čistička vzduchu Bionaire BAP600 je malá, štýlová a kompaktná guľka na malých podstavčekoch. Môže sa pochváliť osvedčením BAF, čo znamená, že je schválená Britskou nadáciou pre alergikov Bionaire BAP600 je vhodný pre malé miestnosti s rozlohou do 42m2. Prečo čističku vzuchu Bionaire BAP600? : Má PERMAtech filter, ktorý zadrží až 99 % nečistôt a je trvalý, teda nie je potrebné ho meniť. Ionizátor vzduchu produkuje záporné ióny a zlepšuje tak kvalitu vzduchu. Je samostatne vypínateľný. Ventilátor má 3 rôzne rýchlosti. Hlučnosť menej ako 55dB Farba je leskla biela.

 

WDH 220b

Čistička vzduchu WDH 660b má zvlášť tichý, energeticky úsporný motor s ventilátorom PG s veľmi nízkou spotrebou energie, ktorý v pohotovostnom režime spotrebuje menej ako jeden watt. Je určená na čistenie vzduchu v obytných miestnostiach, kanceláriach a skladoch do veľkosti 45m². Čistič vzduchu sa môže použiť okamžite, nie je potrebná žiadna montáž ani inštalácia. S moderným ovládacím panelom môžete prístroj ovládať rýchlo, presne a intuitívne. Okrem toho máte vždy prehľad o všetkých nastaveniach. Sučasťou balenia je aj diaľkové ovládanie.

 

Comedes LR 130

Čistička vzduchu německé značky Comedes LR 130 má předfiltr, HEPA filtr (účinnost až 99,97 %), uhlíkový filtr, TiO2 filtr, UV lampu a ionizátor. Je vhodná pro místnosti do 40 m2 (vzduchový výkon 168 m3/h). Dálkové ovládání je v kompletu. Tato čistička vzduchu s ionizátorem má v kompletu vyměnitelný filtr 2v1 (HEPA filtr, uhlíkový filtr). Tento filtr odpovídá filtrům, které jsou používány rozsáhle v laboratořích po celém světě, kdekoli je potřeba vytvoření naprosto čistého vzduchu v okolí. Návod v češtině Čistička vzduchu s ionizátorem (článek) Čistička vzduchu pro alergiky (článek) Průběh čištění vzduchu schématicky Čištění vzduchu probíhá v 8 fázích: FÁZE 1. Tichý ventilátor nasaje vzduch přes vstupní otvory.  

 

Klarstein Grenoble

Vdaka tomuto efektívnemu cisticu vzduchu Klarstein Grenoble lahko odstránite z miestnosti nepríjemné pachy, pel, prach ci malé mušky. Viacvrstvový filtracný systém eliminuje 99,97% všetkých mikrocastíc zo vzduchu a vdaka aktívnemu uhlíkovému filtru odstráni taktiež i nepríjemné pachy. Aktívny uhlíkový filter možno lahko povysávat vysávacom a ocistit trochou vody, celkovo vydrží až 12 mesiacov prevádzky. Tento filtracný prístroj je vynikajúcim pomocníkom, ktorý udržiava naozaj cistý a svieži vzduch. Zariadenie stací zasunút len do zástrcky a potom plní svoje úlohy samo. Navyše prevádzka je velmi tichá, ciže vás cistic nebude rušit ani pri spaní. Obsluha zariadenia prebieha lahko zrozumitelnou obslužnou sekciou na prednej strane alebo prostredníctvom dialkového ovládaca.

 

Biet AP300

Čistička vzduchu BIET AP300 je určená na čistenie vzduchu v obytných miestnostiach, kanceláriách a skladoch. Vďaka 5-stupňovej filtrácii dokáže účinne odstrániť z ovzdušia baktérie, vírusy, plesne, roztoče, zápach a iné druhy alergénov. Vhodná pre miestnosti 40 m2. 5-stupňová filtrácia vzduchu Pred-filter HEPA filter Filter s aktívnym uhlím Katalyzátorový filter Funkcia Ionizátor Ovládanie Jednoduché ovládanie pomocou dotykového ovládacieho panela. Indikátor kvality ovzdušia Snímač vizuálne zobrazuje kvalitu ovzdušia vo vašej miestnosti v rôznych farbách modrá, zelená, fialová a červená. Podľa kvality ovzdušia sa automaticky nastaví rýchlosť ventilátora, ak je zariadenie spustené v automatickom režime. Indikátor výmenného filtra Indikátor výmeny filtra vás upozorní, keď je potrebné vymeniť.

 

AirFree T40 Black

Čistička vzduchu Airfree T40 – Kapacita 16 m² – Ničí vzdušné spóry plesní, baktérie, ozón, vírusy, roztoče alergénov a iné vzdušné nečistoty – nevyžaduje žiadne filtre na výmenu – mikroorganizmy začína redukovať 15 min po štarte – nízka spotreba energie – veľmi tichý chod – Rozmery 30 cm výška, priemer 13 cm – hmotnosť 0.7 kg – čierna farba Kapacita: 16m² Spotreba energie: 33W Napájanie: 220 – 240V Rozmery: výška: 30cm, priemer: 13 Hlučnosť: úplne tichý chod Hmotnosť: 0.7kg Anti-stress svetlo: nie

 

Guzzanti GZ 998

Elektronická čistička vzduchu GUZZANTI GZ 998 s ionizátorom vhodná aj pre alergikov štvornásobný filter obsahujúci PP filter na zachytenie veľkých nečistôt, HEPA filter s účinnosťou až 99% zachytí prach či peľ zo vzduchu, filter odstraňujúci škodlivé plyny a filter s aktívnym uhlím pre odstránenie zápachu min. životnosť filtra je 6 mesiacov ionizačné funkcie samostatne ovládateľná, do vzduchu sa dostávajú záporné ióny. Efekt je podobný prírode. Po letnej búrke je vzduch nasýtený zápornými iónmi a máte pocit sviežosti 3 stupne intenzity prúdenia vzduchu 12-hodinový časovač veľký LCD displej diaľkové ovládanie vhodný do veľkosti priestoru cca 30 m2 extrémne tichý chod (max. 30 dB pri základnom režime)

 

Airfree E60

Čistička vzduchu Airfree, určená pre domáce použitie a vhodná nielen pre alergikov. Jeden prístroj dokáže spoľahlivo pracovať v miestnosti o veľkosti cca 16m štvorcových a vykonávať tu aktívne čistenie všetkého vzduchu. Vďaka unikátnej technológii dokáže zo vzduchu odstrániť až 99,9% organických častíc a vzduch tak sterilizovať. Nie je nutné dokupovať žiadne náplne ani vône. Čistička má absolútne tichý chod. Moderná a efektívna filtrácia vzduchu značky AirFree, ktorá revolučným spôsobom redukuje znečistenie vzduchu v miestnosti až o 99,9 %. To všetko bez akejkoľvek špeciálnej náplne a v úplnej tichosti vďaka absencii ventilátorov a pohyblivých súčasťou. Čistič nepoužíva ani žiadny priechodná filter, takže je jeho funkčnosť zaručená na dlhú dobu bez nutnosti obsluhy. Len ťažko je možné nájsť rovnako účinný prístroj.

 

Philips AC1215/10

Čistička vzduchu Philips AC1215/10 vďaka profesionálnemu výkonu snímača automaticky monitoruje a zároveň čistí vzduch od nečistôt, baktérií a alergénov. Philips AC1215/10 s výnimočne tichým nočným režimom je vhodná do spálne či detskej izby. Dokáže vyčistiť miestnosť s veľkosťou 63 m. Čistička vzduchu Philips AC1215/10 vám zaistí mimoriadne tichú a konštantnú filtráciu vzduchu počas dňa aj v noci pri spánku. Vďaka funkcii Air quality dokáže sama analyzovať znečistenie vzduchu.

Na kvalitu ovzdušia vás upozorní farebný krúžok na ovládacom paneli. Tú zhŕňa v 4 stupňoch – od modrej, ktorá značí dobrú kvalitu vzduchu a nízku úroveň alergénov, po červenú, čo značí zlú kvalitu vzduchu a vysokú úroveň alergénov. Táto čistička vzduchu využíva technológiu VitaShield IPS. Tá so svojím aerodynamickým dizajnom a filtrom NanoProtect Pro dokáže čistiť vzduch s úchvatným výkonom 270 m³/h. Efektívne tak odstráni aj tie najmenšie častice nečistôt. Okrem toho filtruje škodlivé plyny, ako je formaldehyd a prchavé organické zlúčeniny. Vysokokapacitný NanoProtect HEPA filter sa vyznačuje predovšetkým svojím bezkonkurenčným výkonom a dlhou životnosťou.

 

AirFree P60

Čistička vzduchu AirFree P60. Kapacita: 24m? Spotreba energie: 45W Napájanie: 220 – 240V Rozmery: výška: 26.5cm, priemer: 21.5 Hlučnosť: úplne tichý chod Hmotnosť: 1.09kg Anti-stress svetlo: áno Najčastejšie otázky 1. Má Airfree vedľajšie účinky? Nie. Nová technológia Airfree využíva teplo na čistenie vzduchu. Nemá žiadne vedľajšie účinky, nevyžaruje žiadne emisie, žiadne ióny a nevytvára žiadne nové častice. Airfree® je možné používať vo všetkých domácnostiach a kanceláriách. Bez prerušenia, hluku alebo znečistenia sústavne čistí ovzdušie. 2. Môžem Airfree používať vo vstavanej skriňovej komore? Áno, pokiaľ má aspoň 10m?*. Airfree® by nemala byť umiestnená pod poličkami alebo založená, pretože to znižuje jej účinnosť. 3. Môžem používať Aifree v klimatizovanej miestnosti? Áno.

 

Salin S2 solný přístroj pro čistění vzduchu

Prenosná domáca soľná jaskyňa SALIN S2, zaistí čistý vzduch v priestore o objeme až 40 m³. Stačí len zapnúť do zásuvky a čerpať ozdravnú silu soľnej jaskyne po neobmedzene dlhú dobu. Prístroj je vhodný do kancelárií, spální, detských izieb a pod. Navodzuje psychickú pohodu a relaxáciu. Inhalácia soľných iónov prispieva k zvýšeniu odolnosti dýchacích ciest voči respiračným chorobám i chronických problémov s dýchaním. Účinky soľnej jaskyne: Zabezpečí pokojný a plnohodnotný spánok. Odstraňuje fajčiarsky zápach. Napomáha k celkovej regenerácii tela. Znižuje problémy s chrápaním. Vhodný na liečbu: astmy bronchitídy zápalu dutín alergie povzbudenia imunitného systému zvýšenie imunity detí i dospelých pri chorobách horných a dolných dýchacích ciest voči respiračným chorobám i chronických problémov s dýchaním.

 

Ćistička vzduchu  Stylies Pegasus

Stylies Pegasus je ako stvorená pre moderné kancelárie. Švajčiarski dizajnéri sa pri jej vývoji sústredili na potreby ľudí, ktorí trávia v kanceláriách aj viac než tretinu dňa. Na pracovisku, zvlášť v otvorených priestoroch, kde sedí pohromade viac ľudí, vzniká a následne sa víri veľa nečistôt a škodlivín, ktoré môžu spôsobovať zdravotné problémy a alergické reakcie. Sú to baktérie a vírusy, ktoré sa šíria vzduchom od chorých kolegov, pele a plesne v letnom období, alebo cigaretový dym na fajčiarskych pracoviskách. Stylies Pegasus si s nimi dokáže veľmi dobre poradiť vďaka svojmu filtračnému systému s účinnosťou 99,97 %. Keďže patrí medzi najmenšie čističky vzduchu na trhu, je možné ju pokojne umiestniť na pracovný stôl alebo priľahlú skrinku. Tak máte istotu, že odsávanie škodlivín je umiestnené vo vašom blízkom okolí, čo sa o bežnom vetracom systéme s nasávaním v stropnom podhľade povedať nedá. Navyše vďaka kazete pre esenciálne oleje je možné uvoľňovať vôňu vo vašom okolí.

 

WDH 616b

Čistička vzduchu WDH 616b je malý čistič vzduchu vhodný pre menšie miestnosti (do max. 15 m²) na zlepšenie vzduchu. Prvotriedne filtruje častice, ako je jemný prach a peľ zo vzduchu. Ideálny pomocník pre alergikov a astmatikov. Technické parametre: – Odporúčaná veľkosť miestnosti: do 15 m² – 3 rýchlosti ventilátora (nízka – 1 , stredná – 2 , vysoká – 3) – Cirkulácia vzduchu (pri rýchlosť ventilátora 1 – 2 – 3): 100 m3/h – 140 m3/h – 180 m3/h – Hlučnosť (pri rýchlosť ventilátora 1 – 2 – 3): 25 dB – 32 dB – 38 dB – Napätie: 220V / 50Hz – Spotreba energie: 18 W – Dĺžka kábla: 1,8 m – Rozmery (V x Š x H): 245 x 303 x 133 mm – Hmotnosť: 2,3 kg Vlastnosti a výhody: – Umývateľný predfilter: odstraňuje všetky väčšie častice a tým zaisťuje dlhšiu životnosť filtra HEPA. – HEPA filter

 

Salin Plus

Prenosná domáca soľná jaskyňa SALIN Plus, zaistí čistý vzduch v priestore o objeme až 150 m³. Stačí len zapnúť do zásuvky a čerpať ozdravnú silu soľnej jaskyne po neobmedzene dlhú dobu. Prístroj je vhodný do kancelárií, zdravotníckych zariadení, otvorených bytov, spální, detských izieb, a podobne. Navodzuje psychickú pohodu a relaxáciu. Inhalácia soľných iónov, prispieva k zvýšeniu odolnosti dýchacích ciest voči respiračným chorobám i chronických problémov s dýchaním. Účinky soľnej jaskyne Zabezpečí pokojný a plnohodnotný spánok. Odstraňuje fajčiarsky zápach. Napomáha k celkovej regenerácii tela. Znižuje problémy s chrápaním. Vhodný na liečbu: astmy bronchitídy zápalu dutín alergie povzbudenia imunitného systému zvýšenie imunity detí i dospelých

 

Electrolux EAP150

Electrolux EAP150 je tichá čistička vzduchu so skvelým pomerom cena výkon. Vyznačuje sa vysokú účinnosť pri čistení. HEPA filter zachytí takmer všetky typy látok znečisťujúcich vzduch. K tomu je čistička vybavená ajpredfiltrom , elektrostatickým hlavným filtrom a filtrom s aktívnym uhlím pre elimináciu pachov. Pri normálnom režime pracuje pri púhych 35 W , Teda jej energetická náročnosť je na nízkej úrovni. Je tiež veľmi tichá – 25 decibelov v spálňovom režime je omnoho tichších ako chladnička. Vstavaný senzor rozpozná mieru znečistenia a potom automaticky nastaví hladinu výkonu. Pri vysokom stupni filtrácie odstráni prach a nečistoty z emisií dopravných prostriedkov, pele stromov a tráv, výtrusy plesní, baktérie a dokonca alergény od zvierat alebo prachové roztoče

 

Bo Jungle Humi-Purifier s Aróma

Digitálny prístroj Bo Jungle Humi-Purifier s Aróma , ktorý zvlhčuje, čistí vzduch a uvoľňuje éterické oleje HEPA filter (High Efficiency Particulate Air) – zachytí až 99,99% znečisťujúcich látok a alergénov v ovzduší, ktoré majú veľkosť aspoň 0,3 um – napr. Prach, chemické látky, tabakový dym, pachy z domácách zvierat, alergény, lupiny, roztoče atď. zvlhčuje ionizáciou v zadnej časti zásobník na arómu nočné svetlo s meniacimi sa farbami programovateľná funkcia časovača automatický hygrostat indikácia teploty, času a úrovne vlhkosti diaľkové ovládanie 220V, 50-60Hz, 35W obsah nádrže: 6l (môže pracovať nepretržite pod dobu 17-24 hodín) kapacita: 350ml / h ako príslušenstvo možno dokúpiť náhradné Air & Water filter

 

Jata HU 995

Jata HU 995. 2v1 zvlhčovač a čistička vzduchu JATA HU995 vhodný do miestnosti až 35 m² s príkonom 35W. Prístroj je veľmi tichý, zvlhčuje a čistí vzduch a neutralizuje pachy. Prevádzková kontrolka vás informuje o stave vody v 2,5 l zásobníku.

 

Klarstein Vita Pure 35W, čierna

Až 3 milióny záporne nabitých iónov na kubický centimeter poskytujú čistý vzduch v každej miestnosti. A kde je čistý vzduch na dýchanie, tam sa jednoducho cítite lepšie: Výkonnosť sa zvyšuje, cítite sa menej unavený a dokonca sa môžete lepšie sústrediť. Bojujte proti pachom potravín, cigaretovému dymu, domácemu prachu a proti mnohému ďalšiemu efektívnejšie a úplne bez námahy. Pre efektívnu realizáciu ponúka spoločnosť Klarstein s čističom vzduchu Vita Pure Noir optimálne, vysokovýkonné domáce zariadenie, ktoré plne uspokojí túžbu po čistom, energiou nabitom vzduchu. Jednoducho zapojte čistič vzduchu do zásuvky a okamžite a spoľahlivo začne vykonávať svoju prácu – a vďaka svojej nízkej emisii hluku, aj keď spíte.

Jednoducho zapojte čistič vzduchu Klarstein Vita Pure 35W, do zásuvky a okamžite a spoľahlivo začne vykonávať svoju prácu – a vďaka svojej nízkej emisii hluku, aj keď spíte. Filtračný systém 3-v-1 účinne čistí vzduch v miestnosti a uľahčuje dýchanie: Filter s aktívnym uhlím viaže častice zápachu, zatiaľ čo HEPA filter extrahuje zo vzduchu až 99,97 percent všetkých jemných častíc. Dokonca ani baktérie, ani iné biologické zárodky nemajú šancu, pretože dve UV lampy ich efektívne zabíjajú.

 

Clean Air Optima CA-267

Čistička vzduchu Clean Air Optima CA-267 s ionizátorem používá 2 technologie čištění vzduchu a nevyžaduje výměnu filtrů: 1. elektrostatický filtr ESP (elektrostatická plazma) a 2. ionizátor. Je vhodná pro místnosti do 20 m2. Plazma iontová čistička vzduchu s ionizátorem CA-267 se vyznačuje především nízkými provozními náklady (2,5 W), elegantním designem, bezhlučností a jednoduchým používáním. Filtr lze snadno vytáhnout ze stroje, vyčistit a znovu vložit. Čištění elektrostatického filtru (měkkým, vlhkým hadříkem) je záležitost chvilky. Materiál (plast) použitý na výrobu těla čističky je vysoce kvalitní. Zcela nehlučná čistička vzduchu s ionizátorem Clean Air Optima CA-267 je vhodná pro použití v ložnicích, dětských pokojích a ve všech prostorech, kde je potřeba ticho.

 

Beurer LR 300 Air Purifier

Čistička vzduchu Beurer LR 300 – predĺžená záruka 3 roky Vytvorte si lepšie dýchateľný vzduch bez najmenšieho zápachu vďaka čističke Beurer LR 300. Je vhodná do miestností s plochou až 35m2. Už po jednom použití sa z nej stane ten najlepší pomocník v boji za čistý a kvalitný vzduch. 2v1 čistenie + zvlhčenie vzduchu Ak trpíte alergiou či dýchacími problémami, je táto čistička vzduchu tá najlepšia voľba. Zvládne zo vzduchu odstrániť prachové aj peľové častice a naviac váz zbaví zápachu. Ak túžite po jedinečne čistom prostredí, táto čistička od značky Beurer LR 300 vás nikdy nesklame. Trojvrstvový filtračný systém Vstupný filter – zachytí prvotné nečistoty HEPA filter – zvláda odstrániť malé častice (300 nanometrov) s účinnosťou 99,97%, väčšie častice sú filtrované s ešte väčšou presnosťou..

 

Klarstein XJ9-Davos-B

Klarstein XJ9-Davos-B . Účinný proti pachu jedál, cigaretovému dymu, domácemu prachu a roztočom. Keďže čistý vzduch má zásadný význam pre naše zdravie a pohodu, vyvinul Klarstein čistič vzduchu Davos. S prietokom vzduchu 101 m³/h vymeniteľného HEPA filtra a umývateľného filtra z aktívneho uhlia sú s efektivitou 99,97% odstránené pele, prach a zvyšky roztočov. Okrem toho znižuje vstavaný ionizátor jemný prach tým, že viaže častice pomocou negatívnych iónov. Pomocou UV svetla spoľahlivo eliminuje čistička vzduchu mikroorganizmy bez zanechania zvyškov. Čistička vzduchu si Vás získa nekomplikovanou obsluhou a čistením. Filter s aktívnym uhlím možno ľahko čistiť vodou. Farebná kontrolka indikuje, či treba vyčistiť alebo vymeniť HEPA filter. Cez intuitívne ovládaný displej sú k dispozícii na výber rôzne režimy.

 

Boneco P340

Čistička vzduchu BONECO P340 je ideálna do miestností v domácnosti, ako sú detské a obývacie izby, aj do menších kancelárskych priestorov. Prednosťou čističky je snímač častíc, ktorý definuje kvalitu vzduchu a koriguje výkon čističky (režim AUTO). Nečistoty zachytáva multifiter 2 v 1, ktorý sa skladá z HEPA a aktívneho uhlíkového filtra v jednej kazete. Nechýba ani integrovaný ionizátor, ktorý je možné zapnúť a vypnúť podľa potreby. Čistička má 3 úrovne výkonu s maximálnym prietokom vzduchu 300 m3 / hod. Vlastnosti čističky vzduchu BONECO P340: Snímáč častíc pre automatickú prevádzku Multifilter 2 v 1 (HEPA a aktívny uhlíkový filter) Integrovaný ionizátor Rýchle a intuitívne ovládanie Jednoduchá údržba

 

Klarstein PurePa ACO4-PurePal

Čistič vzduchu Klarstein PurePa ACO4-PurePal môžete ovládať dotykovým ovládaním, ktoré je elegantne zapracované do prednej časti zariadenia. S ním môžete nastaviť rýchlosť, vlhkosť vzduchu a nočný režim. Časovač Vám umožňuje nastaviť trvanie čistenia podľa Vášho želania. Vďaka súčasnému zvlhčovaniu vzduchu sa čistič vzduchu vždy postará o optimálny vzduch v miestnosti, čo sa pozitívne odzrkadlí na dlhej životnosti dreveného nábytku, parketových podláh a hudobných nástrojov. Klarstein PurePal čistič vzduchu sa postará o zdravý a príjemný vzduch v miestnosti! Vďaka svojmu modernému a jednoduchému dizajnu opticky zapadne do každého obytného a kancelárskeho priestoru. Vďaka tichej prevádzke a nočnému režimu môže svoju prácu vykonávať aj v noci bez toho, by Vás jeho prevádzka rušila zvýšenou hlučnosťou. Obzvlášť alergici sa môžu poriadne nadýchnuť, pretože čistič vzduchu odstraňuje peľ zo vzduchu počas celého roka. Mysleli sme aj na životné prostredie a Vašu peňaženku: na použitie je potrebná len voda a nevznikajú žiadne vedľajšie výdavky.

 

Hyundai AP 610

Znečistenie ovzdušia a s tým spojené zdravotné problémy (hlavne alergie), bohužiaľ neustále rastú, preto si stále viac ľudí zaobstaráva čističku vzduchu. Tá pomocou niekoľkých filtrov účinne zachytáva poletujúci prach, ale aj baktérie, či nepríjemné pachy. Čistička vzduchu nízka spotreba elektrickej energie, signalizácia výmeny filtra, príkon 65W. Hyundai AP 610 je špičková a výkonná čistička vzduchu vhodná do miestností o rozlohe do 40 m2.

 

Fellowes AeraMax DX5

Dokonalý doplnok modernej kancelárie. Čistička vzduchu Fellowes AeraMax DX5 s inteligentným Auto™ senzorom, ktorý sleduje kvalitu ovzdušia a automaticky nastavuje rýchlosť ventilátora. Modrá, žltá a červená farba svetla indikujú čistotu vášho vzduchu. Vybavená indikátorom výmeny filtra a manuálnym nastavením rýchlosti ventilátora. Hepa filter je nutné vymeniť raz ročne, karbónový filter raz za 3 mesiace. AeraMax™ DX5 – čistička na čistenie plochy 8 m2.

 

DUUX DUAP02

Znečistené ovzdušie predstavuje najväčšie riziko pre naše zdravie. Jedná sa hlavne o plesne, peľ, prach, baktérie, roztoče, dym, chemikálie či výpary z varenia. Aby ste predišli týmto nezvaným hosťom, určite oceníte čističku vzduchu DUUX DUAP02, ktorej hlavnou úlohou je u vás doma zabezpečiť svieže a nezávadné ovzdušie. Bez problémov zvládne len za hodinu vyčistiť až 68 m2 s 99,97% účinnosťou. Ide tak o ideálne riešenie aj pre osoby trpiace astmou, alergiou alebo sennou nádchou. Veľkou výhodou tohto pomocníka je to, že si ho zamilujete na prvý pohľad. Výrobca sa totiž snažil o to, aby sa skvele hodil do každej modernej domácnosti a stal sa z neho navyše aj štýlový doplnok. Čistička vzduchu DUUX DUAP02 disponuje vstavaným ionizátorom, ktorého úlohou je do miestnosti uvoľňovať záporne nabité ióny. Ide o proces, ktorý v prírode vzniká napríklad pri búrke či vlnobití a vzduch je vďaka tomu prečistený.

 

Klarstein Valbella XJ13-Valbella-AN

Zdravý vzduch je dôležitý pre pohodu a zdravie každého človeka. Čistička vzduchu Klarstein Valbella prináša čistý vzduch bez baktérií, zárodkov, alergénov, húb a zápachu, aby ste sa mohli zhlboka nadýchnuť. Čistička vzduchu Klarstein Valbella XJ13-Valbella-AN obsahuje kombinovaný filter, ktorý pozostáva z predfiltra, filtra s aktívnym uhlím a HEPA filtra. Vďaka tomuto filtru a vstavanej UV-C lampe čistí vzduch rýchlo a efektívne. Na vrchnej strane môžete nastaviť až tri stupne intenzity čistenia. Rovnako sa tam nachádza aj stavová kontrolka indikujúca prevádzku prístroja. Jednoduchšie ovládanie už nemôže byť. Čistička však oslovuje aj výzorom: dizajn konštrukcie je čistý a moderný, a preto perfektne zapadne do každého štýlu miestnosti

 

Klarstein XJ9-Davos-W

Účinný proti pachu jedál, cigaretovému dymu, domácemu prachu a roztočom. Keďže čistý vzduch má zásadný význam pre naše zdravie a pohodu, vyvinul Klarstein čistič vzduchu Davos. S prietokom vzduchu 101 m³/h vymeniteľného HEPA filtra a umývateľného filtra z aktívneho uhlia sú s efektivitou 99,97% odstránené pele, prach a zvyšky roztočov. Okrem toho znižuje vstavaný ionizátor jemný prach tým, že viaže častice pomocou negatívnych iónov. Pomocou UV svetla spoľahlivo eliminuje čistička vzduchu mikroorganizmy bez zanechania zvyškov. Čistička vzduchu Klarstein XJ9-Davos-W si Vás získa nekomplikovanou obsluhou a čistením. Filter s aktívnym uhlím možno ľahko čistiť vodou. Farebná kontrolka indikuje, či treba vyčistiť alebo vymeniť HEPA filter. Cez intuitívne ovládaný displej sú k dispozícii na výber rôzne režimy

 

Klarstein XJ3-Grenoble

Porazte pachy jedla, cigaretový dym, prach a mnohé dalšie efektívnejšie a celkom bez námahy.So svojim vysokým prietokom vzduchu možno zo vzduchu spolahlivo odstránit pel, roztoce a prach. Viacvrstvový filtracný systém eliminuje 99,97% všetkých mikrocastíc vo vzduchu a zároven vdaka integrovanému filtru s aktívnym uhlím redukuje aj nepríjemné pachy. Filter s aktívnym uhlím sa lahko cistí vysávacom a s trochou vody a môže byt v prevádzke maximálne 12 mesiacov, kým sa vymení.Klarstein ponúka s cisticom vzduchu Klarstein XJ3-Grenoble optimálny domáci spotrebic, ktorý plne pokrýva želanie cistejšieho vzduchu, nabitého energiou. Jednoducho zapojte cistic vzduchu do zásuvky. Tam bude okamžite a spolahlivo po celý den vykonávat svoju úlohu – a to aj ked spíte. S príjemnou, tichou kulisou v pozadí.

 

Vortronic 35 RF

Čistič vzduchu Vortronic 35 RF vhodný do malých aj veľkých miestností. Čistí vzduch od tabakového dymu, prachu a nečistôt. Model vhodný pre objem miestností do 35 m3. Model Vortronic 35 FR je dodávaný s 24-hodinovým časovým spínačom s 15 minútovým cyklom (Timer). 2stupňový elektrostatický filter so silným čistiacim účinkom, ktorý priťahuje častice nečistôt. Vymeniteľný filter s aktívnym uhlím Trojotáčkový motor. Možnosť regulácie otáčok. Použitie s alebo bez ionizátora. Bezpečnostná funkcia – automatické vypnutie zariadenia pri otvorených filtračných dvierkach alebo pri zanesenom filtri.

 

Comedes Lavaero

Veľmi výkonná čistička Comedes Lavaero so zvlhčovačom vzduchu aj pre náročnejších zákazníkov. S týmto prístrojom zabezpečíte sebe a svojim blízkym čistejší vzduch s minimálnym množstvom baktérií a optimálnu vlhkosť ovzdušia vo vašom domove. Filtrácia vzduchu prebieha vo vodnej nádržke s objemom až 1,5 litra. Filter možno veľmi ľahko vybrať a vyčistiť. Precíznosť prístroja zvyšuje aj prítomnosť jemnej súčiastky – medeného pliešku, ktorý má antibakteriálne účinky a rovnako slúži ako účinný prostriedok proti plesniam v ovzduší. Po naplnení vodou je prístroj ihneď pripravený na použitie. Maximálne jednoduché ovládanie všetkých funkcií jediným tlačidlom. Prístroj disponuje automatickým vypínačom po šiestich hodinách činnosti.

 

Lanaform Full Tech

Čistička vzduchu Lanaform Full Tech je ideálna pre náročných zákazníkov, pre ktorých je čistý a kvalitný vzduch nevyhnutnosťou, prípadne pre osoby trpiace chorobami dýchacieho ústrojenstva, alergiami alebo astmou. Lanaform Full Tech najlepšie pracuje v miestnosti s rozlohou do 40 m2 (s objemom do 110 m3). Zariadenie sa ovláda pomocou digitálneho displeja alebo priloženého diaľkového ovládača. Čistenie vzduchu prebieha v 6 fázach s multifiltrom: 1.Umývateľný predfilter zachytáva rozmerovo väčšie častice (peľ, srsť, plyšové vlákna a pod.). Umýva sa vodou a slúži na viacnásobné použitie. 2.Filter z netkaného vlákna zadržiava prach, peľ, plesne a mikroorganizmy. Ide o protiplesňový a protibakteriálny predfilter. 3.Filter s aktívnym uhlíkom zachytáva chemické plyny, cigaretový dym,

 

AirFree T40 White

Pre všetkých alergikov ale aj nealergikov, ktorí chcú dýchať len vzduch bez vírusov, máme dokonalý prístroj! Sterilizátor vzduchu AIRFREE T40 WHITE efektívne ničí až 99% baktérií, vírusov, alergénov či iných nečistôt. Preto je vhodný nielen pre alergikov, do domácnosti či napríklad do kancelárií, verejných priestorov či škôlok. Aj vaše deti môžu dýchať neznečistený vzduch. Výkon zaručujú aj početné renomované svetové laboratóriá s certifikáciou ISO 17025. Sterilizátor vzduchu AIRFREE T40 WHITE je jednoduchý na údržbu, keďže si nevyžaduje žiadnu výmenu filtrov. Konečne spotrebič, ktorý si nevyžaduje veľa starostlivosti!

 

Medisana 60300

Štýlový čistič vzduchu Medisana Air 60300 sa môže používať nepretržite, jednoducho ho zapojte do zásuvky pomocou zástrčky alebo pripojte kábel USB do konektora počítača. Je dostatočne inteligentná, aby sa ukázala, keď je potrebné vymeniť vzduchový filter a v závislosti od nameranej intenzity svetla sa automaticky prepne na tichší režim znížením rýchlosti ventilátora. Objednávejte pod kat. číslem 60300 .

 

Rowenta PU4020 Intense Pure

S čističkou vzduchu Rowenta PU4020 Intense Pure môžete v pokoji dýchať zdravší vzduch vďaka štyrom špeciálnym úrovniam filtrácie vytvorenej na zachytenie i tých najmenších častíc nečistôt a trvalú likvidáciu formaldehydu, najškodlivejšej znečisťujúcej látky ovzdušia v interiéroch. Vstavaná inteligentná technológia umožňuje pomocou senzorov detekovať množstvo znečistenia v interiéri a v závislosti od zistených hodnôt automaticky nastaviť rýchlosť filtrácie. Pre maximálne pohodlie je súčasne kvalita vzduchu signalizovaná pomocou svetelného ukazovateľa, ktorý prechádza z modrej na fialovú. Vysokú účinnosť zariadenia vystihuje tiež jeho tichý výkon na úrovni 22 dB (A)** a taktiež ľahká údržba filtrov. To všetko skvele dopĺňa nastaviteľný vývod vzduchu pre optimálny výkon a pohodlie a špeciálny automatický nočný režim. Čistička Intense Pure Air predstavuje novú normu vo filtrácii vzduchu.

 

Klarstein Piemont 4-v-1 XJ13-Piemont-WH

Jemný prach a cigaretový dym vo vzduchu je s týmto vzduchovým čističom možné odstrániť bez námahy. Rovno štyri rôzne filtre umožňujú alergikom sa voľne nadýchnuť a upokoja citlivé nošteky. Vzduch ako na úpätí hôr. Základom Klarstein Piemont 4-v-1 XJ13-Piemont-WH vzduchového čističa sú jeho štyri filtre: predfilter, ktorý zachytáva hrubé čiastočky prachu, filter s aktívnym uhlím, ktorý na seba viaže zápachy a malé čiastočky, HEPA filter, ktorý filtruje 99,97% prachu a alergénov ako aj jemný prach zo vzduchu a UV-C lampa, ktorá urobí krátky proces s baktériami a dokonca niektorými vírusmi. Prísne vzaté nie je táto lampa žiadnym filtrom, napriek tomu však pracuje ako filter tak, že ožarovaním kovovej platne s vrstvou oxidu titaničitého (TiO2) rozkladá molekuly pachu, a tým ich „filtruje“ zo vzduchu 

 

Topcom LF-4730

Vysoko efektívna čistička vzduchu Topcom LF-4730 poskytuje výborný výkon za prekvapivo nízku cenu. Najlepšie sa hodí do domácnosti, alebo do menšej kancelárskej miestnosti. Skladá sa z celkom štyroch filtrov, ktorých celková účinnosť čistenia je výborných 99,7%. HEPA filter slúži na zachytávanie najmenších častíc, vlasov a alergénov. Škodliviny pohlcuje tiež aktívny uhlíkový a fotokatalytický filter, ktorý ho zbavuje mikroorganizmov, baktérií aj vírusov. Posledným z nich je umývateľný bublinkový filter, efektívne zachytávajúci prach a peľ. Čistička obsahuje tiež aróma difuzér, odstraňujúci zápachy, a praktický ionizátor. Ten generuje zdraviu prospešné kyslíkové ióny a vytvára tak „čerstvý“ vzduch. Na ovládanie slúži prehľadný dotykový panel, ktorý umožňuje kontrolu jednotlivých súčastí zariadenia. Prietok vzduchu je 24 metrov kubických za hodinu, najvhodnejší je preto do miestnosti do plochy 18 metrov štvorcových.

 

Klarstein Piemont 4-v-1 XJ13-Piemont-BL

Jemný prach a cigaretový dym vo vzduchu je s týmto vzduchovým čističom možné odstrániť bez námahy. Rovno štyri rôzne filtre umožňujú alergikom sa voľne nadýchnuť a upokoja citlivé nošteky. Vzduch ako na úpätí hôr. Základom Klarstein Piemont 4-v-1 XJ13-Piemont-BL vzduchového čističa sú jeho štyri filtre: predfilter, ktorý zachytáva hrubé čiastočky prachu, filter s aktívnym uhlím, ktorý na seba viaže zápachy a malé čiastočky, HEPA filter, ktorý filtruje 99,97% prachu a alergénov ako aj jemný prach zo vzduchu a UV-C lampa, ktorá urobí krátky proces s baktériami a dokonca niektorými vírusmi. Prísne vzaté nie je táto lampa žiadnym filtrom, napriek tomu však pracuje ako filter tak, že ožarovaním kovovej platne s vrstvou oxidu titaničitého (TiO2) rozkladá molekuly pachu, a tým ich „filtruje“ zo vzduchu (UV-sterilizácia). Keď bude potrebné z predfiltra, filtra s aktívnym uhlím a HEPA filtra odstrániť kombi filtre, budete na to upozornení signalizáciou a ukazovateľom na ovládacom poli.

 

Boneco Air-O-Swiss W1355A

Účinný čistič a zvlhčovač vzduchu BONECO W1355A dosahuje skvelé výsledky pri zlepšovaní a čistení vzduchu vo Vašej domácnosti. Účinne odstraňuje zo vzduchu prach, zvieracie chlpy, roztoče a peľové časti. Nečistoty sa zachytávajú na vlhké disky, ktoré nemusíte meniť. Špeciálny antibakteriálny ochranný systém účinne likviduje baktérie vo vode, preto netreba do nej pridávať žiadne chemické prísady. Pri nedostatku vody sa prístroj automaticky vypne. Vybrať si môžete z 2 režimov – denný, alebo tichý nočný režim. Čistič a zvlhčovač vzduchu BONECO W1355A sa ovláda veľmi jednoducho a vyžaduje si jednoduchú údržbu. Je vhodný aj pre alergikov a astmatikov.

 

Fellowes AeraMax DX55

Fellowes AeraMax DX55 je dokonalý doplnok modernej kancelárie. Čistička vzduchu s inteligentným Auto™ senzorom, ktorý sleduje kvalitu ovzdušia a automaticky nastavuje rýchlosť ventilátora. Modrá, žltá a červená farba svetla indikujú čistotu vášho vzduchu. Vybavená indikátorom výmeny filtra a manuálnym nastavením rýchlosti ventilátora. Hepa filter je nutné vymeniť raz ročne, karbónový filter raz za 3 mesiace. AeraMax™ DX55 – čistička na čistenie plochy 18 m2.

 

Guzzanti GZ 999

Čistička vzduchu s ionizátorom Elektronická čistička vzduchu Guzzanti GZ999 je vybavená trojnásobným filtrom obsahujúcim nano strieborný PP filter na zachytenie baktérií a veľkých nečistôt, HEPA filter s účinnosťou až 99,97% zachytí prach či peľ zo vzduchu a filter s aktívnym uhlím pre odstránenie zápachu a škodlivých plynov v ovzduší. Naviac má ešte funkciu ionizácie. Čistička GZ999 je vhodná aj pre alergikov. Časovač Čistička disponuje 8 hodinovým časovačom, nočným režimom so zníženou hlučnosťou,…

 

AirFree P40

Malý, prenosný a účinný, taký je sterilizátor vzduchu AIRFREE P40, ktorý sa vďaka efektívnej a unikátnej technológii TSSTTM postará o kvalitu vzduchu, ktorý doma dýchate. Je vyrobený tak, aby ničil vzdušné spóry plesní, ozón, baktérie, roztoče alergénov a iné nečistoty, a tak dosiahol kvalitnejší a hlavne čistejší vzduch až o 99%. Vďaka jeho rozmerom s výškou 26,5cm a priemerom 21,5cm sa zmestí aj do priestorovo obmedzených miestností. Sterilizátor vzduchu AIRFREE P40 bol nezávisle testovaný niekoľkými renomovanými svetovými laboratóriami v reálnych pracovných podmienkach s certifikátom ISO 17025, ktorý je zárukou kvalitne vyčisteného vzduchu, čo ocenia nielen alergici, ale aj domácnosti s deťmi.

 

Biet AP222

Prenosná čistička vzduchu BIET AP222 je určená na čistenie vzduchu v obytných miestnostiach, kanceláriách a skladoch. Vďaka 4-stupňovej filtrácii dokáže účinne odstrániť z ovzdušia baktérie, vírusy, plesne, roztoče, prach, peľ, zápach a iné druhy alergénov. Vhodná pre miestnosti s objemom až 110 m3 (pri využití na maximálny výkon).

 

Medisana AIR

Medisana AIR Čistička vzduchu 60300. Čistička vzduchu zlepšuje kvalitu vzduchu, ktorý dýchame. Nepretržite a účinne vzduch čistí a zbavuje ho prachu, peľu, baktérií a tiež pachov Medisana AIR – 60300 Čistička vzduchu zlepšuje kvalitu vzduchu, ktorý dýchame. Nepretržite a účinne vzduch čistí a zbavuje ho prachu, peľu, baktérií a tiež pachov. Čistí vzduch pomocou 3M antibakteriálneho filtra Výkonná a tichá s nízkou spotrebou el. energie Svetelný indikátor znečistenia filtra Automatické prepnutie z denného do nočného režimu – nočný režim je ešte tichšie) Napájanie na adaptér s USB káblom Digitálne motor s extra dlhou životnosťou Pre izby o rozlohe max. 60m .

 

Venta LW15

Čistička a zvhlčovač vzduchu Venta LW 15 je zariadenie používajúce na filtrovanie vzduchu vodu. Pomocou ventilátora je vháňaný vzduch na otáčajúce disky, ktoré zachytávajú prachové častice a následne ich zanechávajú vo vode. Model LW15 je vhodný pre čistenie miestností s veľkosťou do 10 metrov štvorcových a zvhlčování o veľkosti do 20 metrov štvorcových.

 

Klarstein Vita Pure 35W, biela

Až 3 milióny záporne nabitých iónov na kubický centimeter poskytujú čistý vzduch v každej miestnosti. A kde je čistý vzduch na dýchanie, tam sa jednoducho cítite lepšie: Výkonnosť sa zvyšuje, cítite sa menej unavený a dokonca sa môžete lepšie sústrediť. Bojujte proti pachom potravín, cigaretovému dymu, domácemu prachu a proti mnohému ďalšiemu efektívnejšie a úplne bez námahy. Pre efektívnu realizáciu ponúka spoločnosť Klarstein s čističom vzduchu Klarstein Vita Pure 35W, biela , optimálne, vysokovýkonné domáce zariadenie, ktoré plne uspokojí túžbu po čistom, energiou nabitom vzduchu. Jednoducho zapojte čistič vzduchu do zásuvky a okamžite a spoľahlivo začne vykonávať svoju prácu – a vďaka svojej nízkej emisii hluku, aj keď spíte. Filtračný systém 3-v-1 účinne čistí vzduch v miestnosti a uľahčuje dýchanie: Filter s aktívnym uhlím viaže častice zápachu, zatiaľ čo HEPA filter extrahuje zo vzduchu až 99,97 percent všetkých jemných častíc. Dokonca ani baktérie, ani iné biologické zárodky nemajú šancu, pretože dve UV lampy ich efektívne zabíjajú.

 

HOME Čistička vzduchu Air Wolf ECO/BK

Výkonná čistička vzduchu HOME Čistička vzduchu Air Wolf ECO/BKzbavuje vzduch vírusov, baktérií, alergénnych látok, roztočov a nepríjemných pachov môže účinne znižovať prejavy alergie, astmy a iných chorôb dýchacích ciest tichá prevádzka zabudovaná UV LED ničí mikroorganizmy vo vzduchu vhodná na čistenie vzduchu na ploche až 60 m2 mierne zvlhčuje vzduch moderný, čistý, minimalistický dizajn umožňuje čističku použiť kdekoľvek jednoduchá obsluha napájanie 230V/12V príslušenstvo: 12 V sieťový adaptér, 1 filter, 1 AIR WOLF testovací roztok na odstránenie zápachu dymu a iných zápachov prietok vzduchu: 56 m3 / h rozmery: 26 x 26 x 12 cm

Sumitomo Chemical Company Ltd Airnote

Sumitomo Chemical Company Ltd Airnote. Lehká levandulová vůně, vhodná pre alergiky, kteří tolerují vůni, odstraňuje pachy např. cigaretový kouř. Doporučená velikost místnosti a životnost náplně: Tři polohy nastavení: I. – kolem 20m˛ (životnost náplně cca 90 dní při 24 hodinovém provozu, 180 dní/ 12 hod. provozu) II. – Kolem 40m˛ (životnost náplně cca 60 dní při 24 hodinovém provozu, 120 dní/ 12 hod. provozu) III. – Kolem 60m˛, doporučená velikost místnosti pro alergiky je 30m˛ (životnost náplně cca 30 dnů při 24 hodinovém provozu, 60 dní/ 12 hod. provozu) Použití: domácí prostředí, kanceláře, hotely, restaurace, ordinace, čekárny, lékárny, školy, školky, fitness centra Součástí balení jsou baterie.

 

Comedes Lavaero 150

Čistička vzduchu Comedes Lavaero 150 Hledáte čističku vzduchu do domova pro kompletní pročištění od alergenů, kouře a pachů? Pak je pro vás vhodná čistička Comedes Lavaero 150. Dobře vyrobená čistička z kvalitního ABS plastu je určená pro místnosti až 40 metrů čtverečních. Nadstandardní 5-ti stupňová filtrace vzduchu s kvalitními filtry zajistí vynikající pocit z domova i kanceláře. Paměťová funkce spustí původní nastavení i po výpadku proudu. Součástí balení najdete 1x filtr 3v1 (HEPA, uhlík, předfiltr). Společnost Gavri.cz prodává veškeré příslušenství (náhradní filtry) a zajišťuje záruční i pozáruční servis. Vlastnosti čističky vzduchu Comedes Lavaero 150: Orientační velikost místnosti: do 40 m2 Technologie čištění vzduchu: Filtr 3v1: předfiltr, HEPA filtr, filtr s aktivním uhlíkem UV.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.