Otázky Odpovede

Poradca

Každá otázka o čističkách vzduchu zodpovedaná v menej ako 50 slovách. Ak uvažujete o kúpe čističky vzduchu, pravdepodobne budete musieť myslieť na veľa vecí.Možno vás bude zaujímať to, ako fungujú čističky vzduchu, na čo sú dobré, kde ich môžete použiť, čo robí jednu čističku vzduchu lepšiu ako inú a tak ďalej.

Otázky a odpovede o čistčkách vzduchu 

Pozrite si obsah stránky

Zatiaľ čo takéto otázky sú bežné, odpovede na nich nie je také jednoduché nájsť.

Preto sme sa rozhodli zostaviť zoznam najčastejšie kladených otázok týkajúcich sa čističiek vzduchu a dať ich dohromady.

To, čo nájdete nižšie sú všetky otázky týkajúce sa čističiek vzduchu spolu s najjednoduchšou odpoveďou. Každá odpoveď je stručná a vysvetlená v 50 alebo menej slovách takže môžete rýchlo zistiť, čo chcete vedieť.

FAQ Obsah

Nižšie nájdete svoju otázku a kliknite na odkaz, ktorý sa vás presmeruje priamo na odpoveď v dolnej polovici tejto stránky.

Sú čističky vzduchu efektívne?

Áno. Čističky vzduchu sú účinné pri odstraňovaní niektorých znečisťujúcich látok vo vzduchu ako je peľ, prach, baktérie, dym, plesne, prchavé organické zlúčeniny a pachy. Avšak každý produkt má maximálnu veľkosť pokrytia priestoru s ktorou dokáže pracovať, takže správne umiestnenie je dôležité.

Pozrite si tiež: Výber správnej veľkosti čističky vzduchu

Sú čističky vzduchu bezpečné?

Väčšina čističiek vzduchu je bezpečná. Jedinou výnimkou sú čističe vzduchu produkujúce ozón, ktoré môžu zhoršovať alergie, zhoršiť astmu a spôsobiť bolesť na hrudníku, spôsobiť kašeľ a poškodenie pľúc. Čističky vzduchu HEPA sú bez ozónu. Iónové čističky vzduchu sú tiež bezpečné a nemali by sa zamieňať s čističkami vzduchu s ozónom.

Sú čističky vzduchu užitočné?

Áno, čističky vzduchu sú vhodné na čistenie vzduchu v interiéri. Čističky vzduchu odstraňujú znečisťujúce látky vo vzduchu, ktoré spôsobujú alergie, spúšťajú astmu, šíria choroby a vytvárajú zápach. Tieto zariadenia čistia vzduch okolo vás.

Pozrite si tiež: Prečo potrebujete čističku vzduchu?

Stoja čističky vzduchu sa tie peniaze?

Čističky vzduchu sú hodné svojej ceny len vtedy, ak získate tú, ktorý je ideálna pre vás. Tak ako každý spotrebič, každý čistič vzduchu má rôzne využitie, možnosti a výkony. Ceny sa pohybujú od 50 do 800 EUR, čo vám umožňuje vybrať tú, ktorá má správnu kombináciu funkcií.

Sú pre vás čističky vzduchu prospešné?

Áno, čističe vzduchu sú pre vás dobré. Tieto produkty zlepšujú kvalitu vzduchu v miestnosti tým, že odstraňujú kontaminanty zo vzduchu ako je prach, dym, peľ, plesne, baktérie, prchavé organické zlúčeniny, pachy a ďalšie. Čističky vzduchu pomáhajú vytvárať zdravšie prostredie vo vašom dome alebo v kancelárii.

Pozrite si tiež: Prečo potrebujete čističku vzduchu?

 

Ako fungujú čističky vzduchu?

Čističky fungujú v 4 možných spôsoboch:

 

HEPA filter zachytáva znečisťujúce látky zo vzduchu ako prach, peľ a dym
Uhlíkový filter odstraňuje zápachy
Ionizátor vypúšťa do ovzdušia ióny na odstránenie kontaminantov
UV svetlo ničí baktérie a vírusy
Pozrite si tiež: Vysvetlenie druhov čističiek vzduchu

Ako sa vyrábajú čističky vzduchu?

Čistička vzduchu sa vyrába s nasledujúcimi časťami: ventilátor, špeciálne filtre (t. J. HEPA alebo uhlíkový), iónový generátor, ozónový generátor, ultrafialové osvetlenie alebo technológia PlasmaWave. Tieto komponenty sú usporiadané vo vnútri plastového alebo hliníkového tela a používajú sa na čistenie vzduchu zo znečisťujúcich látok vo vzduchu.

 

Ako používať čističku vzduchu?

Ak chcete použiť čističku vzduchu, postupujte podľa týchto krokov:

Nechajte ju bežať 24 hodín denne
Udržujte ju na jednom mieste
Zatvorte všetky dvere a okná v tejto oblasti
Nechajte priestor okolo 18-24palcov okolo zadnej a bočnej strany zariadenia
Pravidelne kontrolujte a meňte filtre

 

Ako čistiť čističku vzduchu?

Ak chcete vyčistiť čističku vzduchu, postupujte takto:

Odpojte napájací kábel
Utrite vonkajší kryt
Odstráňte kryt filtra
Predfilter umyte mydlom a vodou
Vymeňte všetky špinavé vnútorné filtre
Znovu namontujte filtre a kryt a znovu zapojte napájací kábel

Ako dobra je čistička vzduchu?

Čistička vzduchu je veľmi dobrá pri filtrácii vzdušných znečisťujúcich látok, ako je prach, alergény, dym, baktérie, prchavé organické zlúčeniny, plynné častice a iné mikroskopické látky. Mnoho čističiek vzduchu dokáže odstrániť 99,97% týchto kontaminantov zo vzduchu, ktorý dýchate.

 

Ako umiestniť čističku vzduchu?

Najlepším spôsobom, ako umiestniť čističku vzduchu je umiestniť ju do stredu miestnosti. Daj mu 18-24 palcov voľný priestor okolo zadnej časti a bokov zariadenia. Neumiestňujte ho do rohu ani pod policu, pretože to obmedzuje tok vzduchu.

 

Prečo je potrebná čistička vzduchu?

Čistič vzduchu je potrebný, pretože kvalita vzduchu v interiéroch je 2 až 5 krát horšia než vonkajší vzduch (zdroj US EPA.) Čistička vzduchu odfiltruje znečistenie ovzdušia a nahradí ho čistým vzduchom, aby ste dýchali zdravý vzduch.

Tiež si pozrite: Zdravotné účinky 

 

Prečo sú čističky vzduchu zlé?

Nie všetky čističe vzduchu sú pre vás zlé. Iba čističe vzduchu, ktoré vytvárajú ozón sú škodlivé pre vaše zdravie. Všetky ostatné typy čističiek vzduchu sú pre vás dobré a pomáhajú zlepšiť kvalitu ovzdušia v domácnosti.

 

Prečo si kúpiť alebo používať čističku vzduchu?

Výhodou použitia čističky vzduchu je, že znižuje množstvo kontaminantov, ktoré spôsobujú alergie, dýchacie problémy a choroby. Čističky vzduchu tiež odstraňujú prach, zbavujú sa dymu a osviežujú vzduch tým, že odstraňujú čiastočky spôsobujúce zápach. Niektoré čističky vzduchu tiež odstraňujú srsť a vlasy.
Pozrite si tiež: Ako vám čističky vzduchu môžu pomôcť

Prečo používať iónovú čističku vzduchu?

Použitie iónového čističa vzduchu má štyri hlavné výhody:
Na čistenie ani na výmenu neexistujú žiadne filtre
Odstraňuje najjemnejšie vzdušné nečistoty, ktoré sú len 0,01 mikrometrov
Je to najlacnejší typ čističky vzduchu, ktorý si môžete kúpiť
Má najväčšiu oblasť pokrytia

Kedy si kúpiť čističku vzduchu?

Mali by ste si kúpiť čističku vzduchu keď máte akékoľvek príznaky problémov s dýchaním alebo podráždenia očí keď ste vo vnútri. Je to tiež dobrý čas kúpiť čističku, keď si všimnete nadmerný výskyt srsti, vlasov, prachu alebo dymu u vás doma. Čističky vzduchu vám môžu pomôcť so všetkými týmito vecami.
Pozrite si tiež: Zoznám Top 10 čističiek vzduchu

Kedy čistiť čističku vzduchu?

Čističku vzduchu by ste mali vyčistiť raz za tri až šesť mesiacov v závislosti od vyťaženia čističky. Väčšina filtrov čističky vzduchu je efektívna len po takúto dobu. Niektoré čističky vzduchu majú indikátor na výmenu filtra, ktorý odhadne, kedy je potrebné filter vymeniť alebo vyčistiť.

 

Čo je to ionizátor čističky vzduchu?

Ionizátor čističky vzduchu je zariadenie, ktoré vypúšťa negatívne ióny do vzduchu a tým ho čistí. Tieto ióny sa nachádzajú na kladne nabitých časticiach ako je peľ, prach, plesne, baktérie atď. Spôsobujú, že sa stanú príliš ťažkými na to, aby zostali vo vzduchu, čiže ich odstraňujú.
Tiež si pozrite: Vysvetlenie fungovania ionizátoru vzduchu

Čo robia čističky vzduchu?

Čističky vzduchu robia jednu vec – čistia vzduch okolo vás odstránením škodlivých kontaminantov. Vzduch vnútri je 2-5 krát horší než vonkajší a je plný znečisťujúcich látok, ktoré spôsobujú alergie, spúšťajú astmu, vytvárajú zápach, šíria choroby a ďalšie. Čističky vzduchu vytvárajú zdravšie vnútorné prostredie.

Akú čističku vzduchu si kúpiť?

Každá osoba by si mala kúpiť čističku vzduchu, ktorá spĺňa ich špecifické potreby. Čističky vzduchu prichádzajú vo všetkých tvaroch, veľkostiach, farbách, cenových kategóriách a dokážu pokryť rôzne veľké miestnosti. Niektoré čističky vzduchu sú lepšie pre alergie a iné pre astmu, domáce zvieratá, dym, plesne a ďalšie. K dispozícii sú aj bezplatný sprievodcovia pre kupujúcich.

Pozrite si tiež: 7 tipov ako zvoliť správnu čističku vzduchu 

 

Aké čističky vzduchu potrebujem?

Potrebujete čističku vzduchu, ktorá je najlepšie navrhnutá pre vaše potreby. Pre alergiu a úľavu od astmy si vyberte čističku vzduchu HEPA. Pri problémoch s plesňami je kombinácia HEPA, UV svetla a uhlíkového filtra ideálna. Pre domácich miláčikov sú skvelé HEPA filter a uhlíkový filter. Pre dym skvele poslúži HEPA filter, uhlíkový filter a ionizátor.

Pozrite si tiež: Prečo potrebujem čističku

Aká čistička vzduchu je najlepšia na alergie?

Najlepšou čističkou vzduchu pre alergie je tá, ktorý obsahuje predfilter a HEPA filter. Jedná sa o jedinú kombináciu, ktorá zachytí alergénové častice ako je peľ, srsť, prach a plesne. Najlepšie dve čističky vzduchu odporúčané alergikmi sú Honeywell HPA200 a HPA300.

Pozrite si tiež: Čističky vzduchu pre alergikov

 

Aká čistička vzduchu je najlepšia pre astmatikov?

Najlepšia čistička vzduchu pre astmu je tá, ktorá obsahuje dlhotrvajúci HEPA filter. HEPA filter zachycuje mikroskopické častice, ktoré vyvolávajú symptómy astmy iba o veľkosti 0,3 mikrometra. Najlepšie čističky vzduchu na tieto účely sú napríklad Winix WAC- U300Winix WAC-P150 

Pozrite si tiež: Čističky vzduchu pre alergikov a astmatikov

 

Aká čistička vzduchu je najlepšia na plesne?

 

Najlepšia čistička vzduchu na plesne je tá, ktorá obsahuje kombináciu HEPA filtru (na plesne), UV svetla (ničí DNA plesní) a uhlíkový filter (odstraňuje zápach z plesní). Najlepšie dve čističky vzduchu s týmito vlastnosťami napríklad Winix WAC- U300Winix WAC-P150 

Aká čistička vzduchu je najlepšia na dym?

 

Najlepšia čistička vzduchu na dym obsahuje filter True HEPA a uhlíkový filter. True HEPA filter zachytáva 99,97% viditeľných častíc dymu a uhlíkový filter eliminuje tabakový zápach. Dva najlepšie čističky vzduchu pre tento účel sú  Winix WAC- U300Winix WAC-P150 

Pozrite si tiež: Čističky vzduchu na dym

 

Aké čističky vzduchu odstraňujú dym?

 

Čistička vzduchu s filtrom True HEPA odstraňuje viditeľný dym, zatiaľ čo čistička vzduchu s uhlíkovým filtrom odstraňuje dymový zápach. Najlepšie je získať zariadenie, ktoré obsahuje oba tieto filtre ak chcete vyčistiť dym od tabaku, varenia alebo požiaru.

Aká čistička vzduchu je najlepšia?

 

Je viacero čističiek, ktoré sú najlepšie na domáce použitie. Toto je 5 najlepších:

 Ionic-CARE Triton X6 

Winix WAC-P150 

Winix WAC- U300

Philips Series 5000 Combi ,

 

Pozrite si tiež: Top 20 najlepších čističiek vzduchu

 

Akú čističku vzduchu si vybrať?

 

Mali by ste si vybrať čističku vzduchu, ktorá vyhovuje vašim potrebám a požiadavkám. Každá čistička vzduchu je určená na odstránenie určitých domácich nečistôt. Niektoré produkty bojujú proti prachu a alergénom, iné odstraňujú dym a iné zápachy, niektoré odstraňujú plesne a iné eliminujú pach a vlasy. Existujú aj kombinácie každého z nich.

 

Pozrite si tiež: Ako si vybrať čističku vzduchu

 

Aká je najlepšia značka, ktorá vyrába čističky vzduchu?

 

Je viacero značiek, ktoré sa považujú za jedny z najlepších. Sú to tieto:

Winix . Ionic care , Sharp , Phillips a iné 

Čo je to čistička vzduchu s HEPA filtrom?

 

Čistička vzduchu HEPA používa filter s vysokou účinnosťou (HEPA). HEPA čističky vzduchu sú považované za najlepší typ, pretože môžu zachytávať 99,97% škodlivých častíc aj malých ako 0,3 mikrometrov, vrátane peľu, zvieracej srsti, prachu, plesní a tabakového dymu.

Čo je to čistička vzduchu a funguje vlastne?

 

Čistička vzduchu je zariadenie, ktoré čistí vzduch vo vnútri miestnosti odstránením škodlivých nečistôt. Každý dom má vzdušné toxíny, ktoré môžu viesť k vážnym zdravotným problémom. Čistička vzduchu je jediným zariadením, ktoré vám pomôže zbaviť sa týchto nebezpečných častíc z vášho ovzdušia.

Pozrite si tiež: Čo je to čistička vzduchu

 

Akú čističku vzduchu si kúpiť?

 

Najlepšie je kúpiť čističku vzduchu, ktorá spĺňa vaše potreby. Každá čistička vzduchu je postavená na zvládnutie špecifického problému. Napríklad niektoré pracujú najlepšie pre alergie, iné pre astmu, vírusy, dym, pachy, domáce zvieratá, plesne a ďalšie. Pozrite si našu bezplatnú príručku pre užitočné tipy na nákup.
Pozrite si tiež: Príručka pre kupcov čističiek vzduchu

Kde kúpiť čističku vzduchu?

 

Môžete si kúpiť čističku vzduchu z domácich predajní ako Walmart, Target, Lowes a Home Depot. Môžete si ich tiež kúpiť priamo od výrobcu. Avšak najlepšie miesto na nákup čističa vzduchu je od spoločnosti Amazon.com kvôli ich najnižšej cene a ľahkej možnosti reklamácie.

Pozrite si tiež: Ćističky vzduchu podľa ceny

 

Kde umiestniť čističku vzduchu?

 

Mali by ste umiestniť čističku vzduchu tam, kde je najviac potrebná vo vašom dome. Medzi najlepšie miesta patrí: obývacia izba, spálňa, kancelária a suterén. Čističky vzduchu môžu čistiť aj v susednej miestnosti, ktorá nie je oddelená dverami alebo stenami. Ak chcete vyčistiť viac izieb, kúpte vyšší počet čističiek.

Kde používať čističku vzduchu?

 

Najlepšie miesta pre použitie čističa vzduchu sú v obývacej izbe, spálni, kuchyni, kancelárii a suteréne. Toto sú miesta kde ľudia trávia väčšinu svojho času v interiéri. Preto určite chcete, aby tieto miesta mali čo najčistejší vzduch.

 

Môžu čističky vzduchu pomôcť pri alergiách?

 

Áno, čistička vzduchu môže pomôcť s alergiami. Stačí sa uistiť, že používa filter HEPA, ktorý je najlepší na odstránenie vzdušných čiastočiek alergénu.

Pozrite si tiež: Čističky vzduchu na alergie

 

Môže čistička vzduchu odstrániť formaldehyd?

 

Áno, čistička vzduchu môže odstrániť formaldehyd. Len sa uistite, že má uhlíkový filter, ktorý je jediným druhom, ktorý dokáže odstrániť prchavé organické zlúčeniny (VOC) ako formaldehyd.

 

Môže čistička vzduchu odstrániť dym?

 

Áno, čistička vzduchu môže odstrániť dym z tabaku, varenia a požiaru. Budete sa musieť ubezpečiť, že má filter HEPA, ktorý sa zbaví viditeľných častíc dymu a uhlíkový filter, aby sa odstránil zápach dymu.

 

Môže čistička vzduchu odstrániť plesne?

 

Áno, čistička vzduchu môže odstrániť plesne. Musí však obsahovať HEPA filter, ktorý zachytáva plesne a zabraňuje ich opätovnému vstupu do miestnosti. Ďalšie dve potrebné filtre sú uhlíkový filter na odstránenie pachov plesní a UV svetlo na zabránenie množeniu plesní.

 

Môžu čističky vzduchu odstrániť vírusy?

 

Áno, čistička vzduchu môže odstrániť vírusy. Najlepšie prístroje obsahujú UV-C svetlo, ktoré zabíja vírusy vo vzduchu tým, že ničí ich štruktúru DNA. HEPA filter je druhý najlepší, pretože zachytáva vírusové častice vo filtri a zabraňuje ich opätovnému návratu do ovzdušia.

 

Môže čistička vzduchu pomôcť astmatikom?

 

Áno, čistička vzduchu môže pomôcť s astmou. Ak ste astmatik, budete potrebovať čističku vzduchu s HEPA filtrom, ktorý odstraňuje častice a alergény zo vzduchu, ktoré môžu vyvolať príznaky astmy. Nikdy nepoužívajte iónovú čističku vzduchu, pretože môže zhoršiť vašu astmu.

Môžu čističky vzduchu spôsobiť rakovinu?

 

Nie, čistička vzduchu nespôsobuje rakovinu. Je to presne naopak. Čističky vzduchu odstraňujú znečisťujúce látky, o ktorých je známe, že spôsobujú rakovinu pri dlhodobom vystavovaní, ako sú výfukové plyny, emisie uhlia, chemické činidlá, plyny a baktérie

 

Môže čistička vzduchu odstrániť prach?

 

Áno, čistička vzduchu môže odstrániť prach. Ak chcete byť účinný v boji proti prachu, čistička vzduchu musí mať HEPA filter. Tento filter odstraňuje mikroskopické častice, ktoré vytvárajú prach predtým, než majú čas usadiť sa na povrchoch. Izby, ktoré majú čističku vzduchu, nemusia byť tak často upratované.

Pozrite si tiež: Čističky vzduchu na prach

 

Môžu čističky vzduchu spôsobiť bolesti hlavy?

 

Čistička vzduchu nespôsobuje bolesti hlavy. Bolesti hlavy sú často spôsobené sínusovým tlakom, alergiami, vdychovaním chemických výparov alebo zápachmi, na ktoré je osoba citlivá. Naopak, čističky vzduchu odstraňujú čiastočky zo vzduchu, ktoré spôsobujú bolesti hlavy, čo je dobré pre ľudí, ktoré majú takéto problémy.

 

Môžu čističky vzduchu odstraňovať zápachy?

 

Môže, ale len ak má určitý typ filtra. Uistite sa, že čistička vzduchu, ktorú si kúpite obsahuje uhlíkový filter, ktorý je určený najmä na absorbovanie zápachov.

 

Môžu čističky vzduchu zlepšiť stav ovzdušia?

 

Áno, čistička vzduchu je špeciálne navrhnutá na odstránenie znečistenia vzduchu. Žiadne iné zariadenie nie je ekvivalentné na čistenie vzduchu. Čističky vzduchu odstraňujú škodlivé častice zo vzduchu a zlepšujú kvalitu ovzdušia. Mnohé produkty majú úspešnosť 99,97% pri odstraňovaní znečisťujúcich látok.

 

Môže čistička vzduchu spôsobiť zápal hrdla?

 

Nie, čistička vzduchu nespôsobuje zápal hrdla. Najčastejšou príčinou bolesti hrdla sú baktérie a vírusy. Čistička vzduchu môže pomôcť zabrániť bolesti v krku odstránením týchto typov kontaminantov zo vzduchu a sterilizáciou vzduchu, ktorý dýchate.

 

Môže čistička vzduchu odstrániť azbest?

 

Áno, čistička vzduchu môže odstrániť azbest, pokiaľ má filter HEPA. Azbestové častice majú veľkosť od 0,7 do 90 mikrometrov. HEPA filtre zachytávajú viac ako 99% častíc nad 0,3 mikrometrov, čo zahŕňa aj azbest.

 

Môžu čističky vzduchu spôsobiť nevoľnosť?

 

Nie, čistička vzduchu vám nemôže spôsobiť nevoľnosť. Čističky vzduchu skutočne pomáhajú predchádzať nevoľnosti. Tieto zariadenia odstraňujú nečistoty zo vzduchu, ktoré spôsobujú choroby a nevoľnosť, ako sú baktérie, plesne, vírusy a prchavé organické zlúčeniny. Ľudia, ktorí používajú čističky vzduchu doma, majú tendenciu byť zdraví.

 

Môžu čističky vzduchu pomôcť s dymom?

 

Áno, čističky vzduchu môžu pomôcť s dymom. Ak sa chcete zbaviť viditeľného dymu, čistička vzduchu musí mať HEPA filter. Aby ste sa zbavili zápachu dymu, bude treba mať uhlíkový filter. Náš bezplatný sprievodca vám môže pomôcť nájsť produkt, ktorý vyhovuje vašim potrebám.

 

Môžu čističky vzduchu odstrániť dym z cigariet?

 

Áno, čistička vzduchu môže odstrániť cigaretový dym. Cigaretový dym sa pohybuje v rozmedzí od 0,3 do 1 mikrometra. Čističky vzduchu s HEPA filtrom môžu eliminovať 99% častíc veľkosti až 0,3 mikrometrov, čo zahŕňa aj cigaretový dym.

 

Môže čistička vzduchu pomôcť s roztočmi?

 

Áno, čistička vzduchu pomôže s roztočmi. Čističky vzduchu redukujú prach, ktorý je hlavným zdrojom potravy pre roztoče. Čím menej prachu vo vašej domácnosti, tým menej roztočov budete mať. Najlepší typ čističa vzduchu pre roztoče je s HEPA filtrom.

 

Môže čistička vzduchu pomôcť so psou srsťou?

 

Áno, čistička vzduchu pomôže s psou srsťou, ak má HEPA filter. Čističky vzduchu tohto druhu používajú ventilátor na odstránenie vzduchu z celej miestnosti a srsť psov sa zhromažďuje vo vnútri filtra.
Pozrite si tiež: Čističky vzduchu na domáce zvieratá

 

Môže čistička pomôcť so psím zápachom?

 

Áno, čistička vzduchu pomôže so psím zápachom ak má uhlíkový filter. Je to jediný typ filtra, ktorý dokáže absorbovať pachy a pomáha miestnosti voňať čerstvo a čisto.

 

Pomôžu čističky vzduchu s mačacím zápachom?

 

Áno, čistička vzduchu vám pomôže s mačacím zápachom, pokiaľ obsahuje uhlíkový filter. Tento typ filtra je vysoko absorpčný pre častice, ktoré spôsobujú zápach. Čističky vzduchu tohto druhu sú skvelé pri odstraňovaní silných zápachov spôsobených mačkami.

 

Pomôže čistička ľuďom s COPD?

 

Áno, čistička vzduchu môže pomôcť s COPD. Čističky vzduchu uľahčujú ľuďom, ktorí majú CHOCHP, dýchať tak, že odstránia vzdušné nečistoty, ktoré dráždia pľúca. Je dôležité používať len zariadenie s HEPA filtrom. Nepoužívajte ionizátor, pretože tieto emisie môžu zhoršiť COPD.

 

Pomôže čistička vzduchu s požiarnym dymom?

 

Áno, čistička vzduchu môže pomôcť s požiarnym dymom, ak má HEPA filter. Požiarny dym sa skladá zo sadzí, jemného popola, prchavých organických zlúčenín, toxických látok v ovzduší a ďalších veľmi malých častíc, ktoré HEPA filter dokáže odstrániť.

 

Pomôže čistička vzduchu so zapáleným hrdlom?

 

Čistič vzduchu nespôsobuje zápal hrdla. Bolesť hrdla sa vyskytuje pri vírusových infekciách. Čistič vzduchu však môže odstrániť vírusy zo vzduchu, ktoré spôsobujú bolesť hrdla. Používanie takého zariadenia vo vašom dome môže pomôcť zabráneniu šíreniu chorôb.

 

Odstráni čistička vzduchu silný zápach?

 

Áno, čistička vzduchu odstráni silný zápach, ak obsahuje uhlíkový. Tento špeciálny filter absorbuje častice, ktoré spôsobujú silný zápach, ako sú napríklad plesne.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.