Winix WAC- P150 – Recenzia

Recenzie Winix

Winix WAC- P150 – Recenzia a Popis

Winix WAC P150 je inteligentná čistička vzduchu s plne automatickým režimom a veľkým výkonom. Je vhodná do menších priestorov, ako sú spálne, kuchyne alebo obývačky. Váži 5 kg. Čistička odstraňuje zo vzduchu prach, peľ, zvieracie alergény, cigaretový dym, baktérie a vírusy, spóry plesní, organické chemické látky a pachy z domácnosti.

Winix-WAC-P150

Winix WAC- P150 – Recenzia

Čistička vzduchu Winix WAC P150 je jedna z najlepších čističiek podľa hodnotení od užívateľov. Je veľmi výkonná a očistí vzduch tak , že skutočne je na pocit lepší. Je tak inteligentná , že sama podľa znečistenia priestoru si vyhodnotí či zvýši výkon alebo nie. Je energeticky veľmi úsporná (režim quiet = 4W, medium = 6W, high = 10W, turbo = 30W). V noci oceňíte zvuk čističky pretože je veľmi tichá, neruší preto pri spánku. Ovládanie je veľmi jednoduché a čistička má pekný desing. V tichu však je možné niekedy počuť slabučké bzučanie ionizátora ale ten je možné , napr. na noc vypnúť. Spočiatku je počuť plastový zapach, ktorý sa časom vyvetrá .

Za tú cenu snáď neni a nemôže byť lepšej voľby vzhľadom ku spracovaniu , výkonu a funkciám. Určite poteší aj zopár filtrov naviac . Winix WAC- P150 je naozaj skvelá a krásna čistička vzduchu , ktorú vám možeme určite len doporučit.

 

Výhody

Krásny dizajn
Tichý chod
Automaticke funkcie
Váha
Nizka spotreba
Automatická regulácia
Nočný tichý režim
Množstvo prachu v miestnosti je evidentne nižšia
Prijateľná hlučnosť aj pri vyšších rýchlostiach
Súprava filtrov naviac
Kvalitné plasty
Senzor pre nočnú prevádzku
Vyrobok s podporou – dokupovania filtrov v budúcnosti
Účinná
Dobry pomer cena/vykon

 

Nevýhody

Málo filtrov
Aj napriek nočný režim kontrolky pomerne dosť svieti
Trocha vačšia

 

Náš tip – Recenzie a hodnotenia od zákazníkov nájdete ešte :

  • Na Heuréka.sk ( tlačítko Cenové ponuky )
  • V eshopoch na Heuréke ( tlačítko Cenové ponuky + Do obchodu )
  • Na konci tejto stránky – Recenzie zákazníkov

 

Porovnajte si čističky vzduchu v tabuľke

 

Winix WAC- P150 – Popis

Čistička vzduchu Winix WAC P150 je základným modelom kórejského výrobcu Winix. Je vhodná pre menšie priestory do 80 m3. Čistička ponúka automatickú prevádzku vďaka integrovanému pachovému a prachovému senzoru, ktorý bude riadiť vzduchový výkon čističky podľa aktuálnej potreby. Indikátor výmeny filtrov upozorní v prípade, že ho budé nutné vymeniť. Svetelný senzor zjemní osvetlenie čističky v prípade potreby. Čistička disponuje 4-stupňovým systémom filtrácie a je veľmi energeticky nenáročná.

 

Do akých veľkých miestností sa táto čistička hodí?

Výrobcovia uvádzajú u čističiek vždy hodnoty pre maximálny stupeň výkonu ventilátoru, na ktorý ale väčšina domácností čističku neprevádzkuje. Jednotlivé priestory se naviac od seba líšia svojou členitosťou a odvetrávaním. Pokiaľ máme čističku pre alergika, je potrebné, aby sa vzduch v miestnosti prefiltroval 3x za hodinu. Pre normálne použitie stačí prefiltrovať 2x za hodinu. Táto čistička je tak podľa tohoto ukazovateľa vhodná do miestností s veľkosťou 56 – 84 m3 pri použití na maximálny výkon. Pri najtichšom prevádzkovom móde je vhodná max. do 28 m3. Pri výbere čističky vždy uvažujte i o použitých filtroch, od ktorých je závislý jej účinok.

 

 

Vo vnútri čističky vzduchu Winix P150 nájdete:

HEPA filter s účinosťou 99,97% zachytáva najmenšie častice s veľkosťou až 0,3 mikrónu ako sú roztoče, spóry plesní, peľ, úlomky zvieracích chlpov a ďalšie alergény.

Kombinovaný uhlíkový+antibakteriálny filter likviduje rôzne pachy ako je např. formaldehyd. Tento bezfarebný plyn so silným zápachom je často považovaný za najnebezpečnejšiu škodlivinu v interiéroch nových bytov lebo spôsobuje dráždenie sliznice horných ciest dýchacích a spojiviek. Naviac ochranný náter Cleansel™ likviduje baktérie, vírusy, plesne a roztoče, ktoré filtrom prejdú.

PlasmaWave™: Vytvára veľké množstvo kladných a záporných iontov a tým urýchľuje zhlukovanie a sedimentáciu prašných častíc z ovzdušia. Ovzdušie je tak vďaka generátoru iontov nie len čisté, ale aj svieže.

 

Nízke náklady na prevádzku čističky

Automatická likvidácia výmeny filtra v závislosti na čistení. Čističky Winix vedia presne vyhodnotiť dobu, kedy je treba vymeniť filter. Od ostatných čističiek sa líši hlavne v tom, že výmena nie je indikovaná len uplynutím životnosti filtra. Procesor čističky totiž priebežne ukladá hneď dve informácie – a síce ako dlho motor beží a pri akých otáčkach. Keď systém vyhodnotí, že je treba vymeniť filter rozsvieti kontrolku na hlavnom panele. Nemusíte sa tak starať o to, či je filter zanesený a rovnako tak sa vám nestane, že vymeníte filter, ktorý by bol ešte použiteľný. Čističky Winix sú držiteľmi známky ENERGY STAR udeľovanej energeticky úsporným spotrebičom.

 

Certifikácia a účinnosť

Čističky sú testované asociáciou AHAM (americká Asociácia výrobcov domácich spotrebičov). Značka Winix sa môže pyšniť certifikáciou AHAM pre celý sortiment čističiek vzduchu v rámci oficiálneho programu nazvaného Clean Air Delivery Rate (CADR – dodávané množstvo čistého vzduchu). Vďaka výsledkom tohoto merania a nestranným regulérnym údajom môžete získať viac istoty, že čističky vzduchu pri odstraňovaní prachu, dymu a peľu skutočne fungujú.

 

PlasmaWave

– spoľahlivo odstraňuje pachy, alergény, chemické výpary a iné znečisťujúce látky, ktoré sa vyskytujú v domácom prostredí, a to na molekulárnej úrovni.Přitom nie je zdrojom škodlivého ozónu. PlasmaWave ™ vytvára kladné a záporné ióny, ktoré sa spájajú s prírodnými vodnými parami a tým sa premieňajú na hydroxyl. Hydroxylu okamžite neutralizujú vírusy, baktérie, chemické výpary, pachy a plyny obsiahnuté vo vzduchu tým, že rozloží ich molekulárnu štruktúru na vodnú paru a iné neškodné látky bežne prítomné vo vzduchu.Celý tento proces sa podobá procesom odohrávajúcim sa v horných vrstvách zemskej atmosféry.Technologie Winix PlasmaWave ™ napodobňuje prirodzený proces čistenia vzduchu tak, ako prebieha v prírode. PlasmaWave ™ – najčistejší vzduch, ktorý si doma môžete vyrobiť!

 

 

Winix WAC- P150 je vhodná aj pre fajčiarov

Ak ste fajčiari alebo sa v rámci svojho zamestnania pohybujete v zafajčených priestoroch, oceníte veľmi dobrú dezodorizačný funkciu, ktorú čistička vzduchu Winix ponúka.

Vďaka efektívnemu filtračnému systému s technológiou PlasmaWave ™ dokážete kabáty, obleky, šaty, ale aj čalúnený nábytok a záclony zbaviť nepríjemného zápachu z cigariet, ktorým sú tieto textílie nasýtené.

Stačí čističku Winix umiestniť do priamej blízkosti týchto vecí a nechať niekoľko hodín pôsobiť hustý prúd iónov, ktorý PlasmaWave ™ generuje.

 

Nízke náklady

Čističky vzduchu Winix vie presne vyhodnotiť dobu, kedy je potrebné vymeniť filtre. Od konkurenčných čističiek sa líšia v tom, že výmena nie je indikovaná len uplynutím doby životnosti filtra. Procesor čističky totiž priebežne ukladá hneď dve informácie – a síce ako dlho ventilátor beží a pri akých otáčkach.

Až systém vyhodnotí, že je potrebné vymeniť filter, rozsvieti kontrolku „Check filter“ na hlavnom paneli. Nemusí vás zaujímať, či nie je filter zanesený, a rovnako tak sa vám nestane, že vymeníte filter, ktorý by mohol ešte slúžiť.

 

Elegantný ovládanie

Čistička vzduchu Winix WAC P150 má dotykový panel, ktorý je oproti bežným zvyklostiam veľmi prehľadný a zbytočne nehýri farbami. Nájdete tu iba tri tlačidlá! Preto nehľadajte žiadne zložité manuály, stačí používať intuíciu.

To isté platí pre výmenu filtrov. Prevádzka aj údržba vám tak šetrí čas, ktorý môžete venovať svojim najbližším. Ďalšou výhodou je tiež nízka hmotnosť čističky (v prípade najvyššieho modelu len 8 kg!). Zjednoduší vám manipuláciu s čističkou v čase upratovania alebo prenášanie medzi jednotlivými miestnosťami.

 

3 stupne čistenia

Čistička Winix WAC P150 má 3 stupne čistenia: uhlíkový predfilter, True HEPA filter s účinnosťou 99,97 % a technológiu PlasmaWave®. Pomocou indikátora kvality vzduchu s 5 úrovňami sa čistič vždy prispôsobí prostrediu.

 

 

Winix WAC- P150 – Recenzie zákazníkov

Som max. spokojna. Cisticka si sama vyhodnoti znecistenie vzduchu a podla toho zvysi vykon. Za hodinu som sa v izbe citila ako v lese. Vzduch ochladol,ale prijemne sa dychalo. V noci sa stisi na minimum,pocut trochu take ako piskanie,ale v pohode sa da pri tom spat. Ja som si hned objednala nahradne filtre,aby som potom necakala,kedze neviem ako dlho vydrzia.

Neviem aký efekt to má na funkčnosť, ale filtre v čističke vzduchu nie sú dostatočne pevne uchytené a pri prenášaní medzi miestnosťami, trochu buchajú. Mám obavu, že vďaka tomuto nie je možné, aby vzduch neprúdil tiež mimo filter a teda nebol čistý .. Inak je stroj relatívne tichý a zatiaľ (dva týždne) funguje dobre.
Úplne objektívne čistí vzduch a senzorom reaguje na zhoršenú kvalitu – testované na alergikovi. Pomerne vydarený dizajn.

Aj napriek nočný režim kontrolky pomerne dosť svieti
subjektívne sa mi javí vzduch v miestnosti ako čerstvý
s produktom som veľmi spokojná, plní účel, na ktorý bol zakúpený

Úsporná (režim quiet = 4W, medium = 6W, high = 10W, turbo = 30W)
Skutočne prečistí priestor cca 16m2 od bordelu
Čističku hodnotím kladne, vzduch je výrazne čistý a svieži.

Výrobok má automatickú prevádzku, všetko si postráži. V noci oceňujem zvuk čističky – veľmi tichá, neruší u spanie.

Ovládanie veľmi jednoduché, čistička má pekný desing.

Jednoduché ovládanie a inštalácia filtrov

Možnosti nastavenia intenzity, nie je hlučná

V tichom rezime naozaj ticha. V porovnani s rádovou dvojnásobný drahým vyrobkom Avair bez ťažkostí obstojí a vzduch je podľa očakávania čistejšie a bez zápachu. Nocna rezim – senzor zaznamená tmu a stlmí Podsvietenie i rýchlosť cisteni / hluk na minimum.

V tichu možno počuť uz po dvoch dňoch prevádzky bzučanie ionizátorom, coz som zatim u zadne ine cistiarne nezaznamenal. Niekomu to muze vadiť. Ionizátorom ale možno vypnúť, cim sa stane opäť bezhlučné, vhodnú aj k posteli, ale nelikviduje plyny 🙂 Funkcia ionizácie je znázornená pulzujúcich vlnou, ktora je najvýraznejším prvkom v podsvietenie a nekoho moze pri spanku neprijemne rusi aj cez stlmenia podsvietenia (nočný režim). Spočiatku plastovy zapach, ktory vyvetrať az po dlhšej dobe. Je mierne cítiť ešte po tyzdnov, ale prvni noc bola naplno v inej miestnosti. Za tú cenu snáď neni a nemôže byť lepší voľby vzhľadom ku spracovanie a funkciám. Dobra kúpa !.

 

 

V noci nie je počuť aj keď pracuje. V automatickom režime pracuje dokonale. Ako alergik a na odporúčanie lekára musí mit čistička hepa filter preto som aj zvolil tento typ s výmennými filtrami. Krásny dizajn a kvalitné plasty. Jednoduché ovládanie. Výrobok predčil moje očakávania. PlasmaWave je naozaj poznať vzduch v miestnosti vonia. V noci spím pokojne a ráno sa prebúdzate s čistým nosom. To bol môj problém že sem sa prebúdzal aj v noci s nosom zapchaným a suchú pusou. Som jednoznačne spokojný a môžem len odporučiť.
slabé bzučanie ionizátora, cez deň len slabo postrehnuteľné, v noci už to počuť ľahko je, ale už druhú noc som o bzučanie nevedel

čistička plní svoj účel perfektne, niekde som čítal, že pri vyšších rýchlostiach môže vplyvom nepresného uloženia ventilátora vibrovať, toto sa u mňa neprejavilo

PlasmaWave môže byť hlučná, možno ale vypnúť.

Znižuje prašnosť v miestnosti, vhodné pre alergikov

Pekný dizajn, jednoduché ovládanie a časom sa uvidí aj ako účinná čistička je a či sa budú naše deti cítiť lepšie – obaja alergici na prach a roztoče, peľ.

Každopádne sa čistička ľahko ovláda a je vzhľadovo pekná. Pri najnižšom stupni čistenia a nočnom režime veľmi tichá. Zatiaľ spokojnosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.