Recenzie Testy

Recenzie

Recenzie a testy čističiek vzduchu 

Aby sme vám uľahčili výber pripravili sme pre vás zopár recenzií a testov čističkek vzduchu.

 

Ionic-CARE Triton X6 – Recenzia – Test

Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 je veľmi obľúbená a predávaná čistička. Je to najpredávanejšia čistička vzduchu na Slovensku. Určite aj preto , že má väčšinou kladné hodnotenia od zákazníkov , či už na Hueréke.sk , alebo aj v iných eshopoch. Práve na Heuréke sa stala aj produktom roku v rokoch 2015, 2016 a 2017. Vo svojej kategórii do 200 eur patrí k tým najlepším , no na druhej strane , musíme byť objektívny a priznať aj to , že sú na trhu aj lepšie čističky , ale tieto sú aj drahšie. K takýmto patrí určite aj čistička Winix WAC-U300.

viac info na Ionic Care Triton – Recenzia 

 

 

Winix WAC-U300 – Recenzia – Test

Čistička vzduchu Winix WAC-U300 má dobrý pomer ceny a výkonu. Vo svojej kategórii je to snáď jedna z najlepšich čističiek vzduchu na našom trhu. Okrem toho má dobrý vzduchový výkon a to až 330 m3/h. Je preto vhodná do stredne veľkých priestorov 50m2 resp. pre alergikov do 30m2. Aj pri našom teste sa ukázalo , že táto čistička vyčistí vzduchu naozaj spoľahlivo. Prečo v našom rebríčku patrí jej prvé miesto ? Aké má výhody či nevýhody ? To sa dozviete v našej recenzii.

viac info na Winix WAC-U300

 

Winix WAC- P150 – Recenzia – Test

Čistička vzduchu Winix WAC P150 je jedna z najlepších čističiek podľa hodnotení od užívateľov. Je veľmi výkonná a očistí vzduch tak , že skutočne je na pocit lepší. Je tak inteligentná , že sama podľa znečistenia priestoru si vyhodnotí či zvýši výkon alebo nie.

viac info na Winix WAC P150

 

 

Philips AC3256/10 – Popis a Recenzia

Čistička vzduchu so špičkovou technológiou AeraSense je ideálnym pomocníkom do rodín s alergikmi či malými deťmi, dokáže totiž odstrániť 99,97 % bežných poletujúcich alergénov, 99,9 % baktérií a dokonca aj niektoré vírusy. Vďaka mimoriadne silnému NanoProtect HEPA filtru efektívne zachytí aj ultrajemné častice s veľkosťou len 0,02 mikrometrov. Poskytuje tiež ochranu pred škodlivinami ako sú formaldehyd, toluén a vysoko prchavé organické látky.

viac info na Philips AC3256/10 

 

Philips Series 5000 Combi – Popis a Recenzia

Multifunkčná čistička vzduchu Philips Series 5000 Combi je určená pre široké spektrum užívateľov – od alergikov cez fajčiarov až po rodiny s deťmi. Veľkou prednosťou tejto čističky je že má v sebe aj zvlhčovač vzduchu. Poteší aj to , že sa dá vypnúť displej a má tichý chod.

viac info na Philips Series 5000 Combi

 

Bionaire BAP1700 – Popis a Recenzia

Čistička je naozaj dobrá a so všetkými funkciami. Potešia vás filtre, ktoré sa len vyčistíia nemusí sa nič dokupovať, všetko vás včas upozorní, že sú filtre znečistené. Automatická voľba je tiež užitočná, zistíte, že vzduch v domácnosti je už vyčistený. Výhoda merania čistoty vzduchu a regulácia ventilátora.

viac info na Bionaire BAP1700

 

 

Testy a recenzie – Naše hodnotenie

 

Winix WAC- U300

Táto čistička patrí medzi najpredávanejšie a najlepšie zariadenia pre filtráciu vzduchu. Vďaka širokému využitiu na mnohé druhy poletujúcich nečistôt, alergénov, baktérii alebo pachov je vhodná aj pre alergikov, astmatikov a fajčiarov. Prístroj nás zaujal od prvého momentu svojim kvalitným zhotovením z pevných materiálov. Ako sme neskôr zistili, čistí vzduch veľmi spoľahlivo a dokonca pri nízkej hlučnosti.

Maximálny výkon dosahuje až 330 m3/hod. To tento model predurčuje za skvelého pomocníka v stredne veľkých miestnostiach s rozlohou cca 50 m2. V prípade, že ju používate na účely odstraňovania alergénov alebo cigaretového dymu, je vhodná do miestností s plochou približne 30 m2.

Skvelou vychytávkou je, že prístroj poskytuje automatickú reguláciu, a teda si dokáže prispôsobiť výkon podľa miery aktuálneho znečistenia. Vysoko účinný model zaručí praktické riadenie chodu s možnosťou používať aj diaľkové ovládanie. Kombinuje v sebe účinné filtre s pokrokovou technológiou PlasmaWave. Patentovaná metóda je určená na odstraňovanie alergénov, nečistôt a zápachov na molekulárnej úrovni.

Modernú sústavu filtrov tvorí umývateľný predfilter na prvotné zachytenie znečisťujúcich látok a prachových častíc, a za ním sa nachádza uhlíkový filter proti zápachom. Filtračná sústava je chránená prostredníctvom hygienickej bariéry s názvom CLEANCEL, ktorá eliminuje baktérie a vírusy, spóry plesní alebo roztoče. Ďalej nasleduje umývateľný TRUE HEPA FILTER, ktorý sa vyznačuje vysokou účinnosťou až 99,7% aj na tie najdrobnejšie častice, pričom nie je nutné ho meniť. A na záver už spomínaná technológia PlasmaWave, ktorá zaručí finálny rozklad škodlivých látok. Zároveň generuje do ovzdušia množstvo iónov pre jeho osvieženie.

Veľkú výhodu vidíme v pomerne tichom chode a nízkych prevádzkových nákladoch. Prístroj ušetrí ďalšie investície, nakoľko filtračný systém pozostáva najmä z umývateľných filtrov s extrémne vysokou účinnosťou na najmenšie častice prachu, alergénov, baktérií a iných nečistôt. Tiež poteší veľmi nízkou spotrebou, pričom pri najnižšom výkone vykazuje príkon asi 4W. Môžeme zhodnotiť, že toto vysoko výkonné zariadenie poskytuje prvotriedne technológie so skvelou účinnosťou a to všetko pri extra nízkej spotrebe energie.

Ionic-CARE Triton X6

Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 sa stáva na Slovensku už doslova ikonou vo svojej kategórii. Model je určený všetkým ľudom, ktorý si prajú filtrovať vzduch v menších miestnostiach, a za veľmi dostupnú cenu. Maximálny výkon dosahuje 65 m3/hod. A preto sa odporúča využívať zariadenie v miestnostiach s maximálnou plochou 75 m3.

Prístroj ponúka tri stupne výkonu, ktoré zodpovedajú hlavne objemu miestnosti a množstvu znečistenia. O aktuálnom stupni nás informoval LED indikátor, ktorý svietil dosť intenzívne. Zariadenie obsahuje elektrostatický filter s vysokou účinnosťou proti prachu alebo zápachom. Filtračný systém je doplnený o zabudovaný ionizátor, ktorý generuje do ovzdušia zdraviu prospešné anióny. Vďaka tomu môžeme zhodnotiť, že vzduch v miestnosti je omnoho sviežejší a pripomína ovzdušie v prírode. Mnohí zákazníci si pochvaľujú rýchly nástup účinku a viditeľné zníženie prašnosti v byte.

Medzi najväčšie výhody jednoznačne zaraďujeme vynikajúcu cenu produktu do 150 eur. Ďalej nás milo prekvapila minimálna hlučnosť a nulové prevádzkové náklady. Zariadenie totiž neobsahuje žiadne vymeniteľné filtre, čo môže predstavovať výhodu aj nevýhodu. Nenájdete ani HEPA filter, a tým sa trochu znižuje účinnosť filtrácie. Istá nevýhoda spočíva aj v produkcii ozónu počas procesu ionizácie, avšak sa jedná len o veľmi nepatrné hodnoty, ktoré nijak neohrozujú zdravie. Naopak, príjemným benefitom je veľmi nízka spotreba energie. Príkon sa udáva do 12 W, avšak viacerí užívatelia sledovali v skutočnosti ešte nižšie hodnoty a to aj pri plnom výkone.

Dalo by sa zhrnúť, že v pomere výkonu a ceny je táto čistička možno najlepšou investíciou do zdravia. Ponúka moderný dizajn, tri stupne výkonu, veľmi jednoduchú obsluhu aj údržbu, a oceniteľné funkcie. Je uspôsobená aj na nepretržitú prevádzku, pričom neruší a nemíňa veľa elektrickej energie. Malé rozmery sú skvelými vlastnosťami pre ľahké uskladnenie aj prenášanie do iných miestností.

Winix WAC – U450

Tento model sa teší veľmi pozitívnym hodnoteniam od používateľov. Umožňuje manuálny aj automatický režim a môže sa pochváliť vysokým vzduchovým výkonom. Maximálny výkon dosahuje až neuveriteľných 492 m3/hod. Bez problémov prefiltruje vzduch v miestnosti s plochou cca 78 m2, a v prípade alergikov do 42 m2. Dá sa teda povedať, že sa hodí nielen do domácností, ale aj do úradných budov, škôl alebo reštauračných zariadení.

Filtračný systém pozostáva z precíznych a moderných technológií filtrácie. V úvode nájdete umývateľný predfilter na zachytenie väčších prachových častíc alebo zvieracích chlpov. Nasleduje uhlíkový filter proti nepríjemným pachom a plynným látkam, a potom hygienická ochrana CLEANCEL, ktorá eliminuje škodlivé mikroorganizmy. Za ním sa nachádza umývateľný TRUE HEPA filter, ktorý s účinnosťou až 99,97% odstraňuje aj drobné nečistoty ako sú prach, alergény, baktérie, dym, či spóry plesní. V závere prichádza na rad revolučná technológia PLASMAWAVE, ktorá rozkladá mikročastice a tým zabraňuje ich návratu do ovzdušia.

Najväčšia výhoda spočíva vo vysokom výkone a automatickom móde. Pri plnom výkone zákazníci sledovali skutočne obrovský prietok vzduchu. Prístroj sľubuje kvalitnú a dôkladnú filtráciu pri prijateľnej hlučnosti. Aj to sa dá regulovať pomocou nastavenia výkonu a režimu.

Viacerí užívatelia si pochvaľujú zvýšenie kvality vzduchu v miestnosti aj zlepšenie nočného spánku. Dokonca získava prístroj kladné hodnotenia aj od alergikov, ktorí zaznamenali minimalizáciu peľových alergénov a citeľné zmiernenie príznakov alergie. Vďaka kvalitnej filtrácii je vnútorný vzduch jednoznačne čistejší a sviežejší, pričom klesá potreba častého vetrania.

Prístroj disponuje aj tromi senzormi na rozpoznávanie pachov, prachu a plynných látok. V podstate sa dá celá prevádzka riadiť automaticky, čo značne zvyšuje komfort. Cenovo sa táto čistička nachádza v kategórii do 400 eur, no väčšina zákazníkov sa zhoduje v tom, že investícia do výkonného a vysoko kvalitného zariadenia sa oplatí aj z dlhodobej perspektívy.

Sharp KC-A40EUW

Tu sa dostávame k výkonnému modelu, ktorý kombinuje čistenie vzduchu so zvlhčovaním. Čistička zahrňuje špičkovú technológiu Plasmacluster, ktorá produkuje ióny o vysokej hustote. Zabudovaný systém na cirkuláciu vzduchu pracuje veľmi efektívne. Maximálny vzduchový výkon sa udáva vo výške 216 m3/hod, čo je dostačujúce pre bežné domáce miestnosti s plochou podlahy približne 26 m2.

Zariadenie obsahuje unikátny filtračný systém, ktorý sa skladá z predfiltra a filtra živých organizmov, a nechýba ani vysoko účinný HEPA filter a tiež filter z aktívneho uhlia proti pachom. Celá sústava je doplnená o hmlový filter a zvlhčovací filter. Kvalitná filtrácia poskytuje aj deodorizáciu ovzdušia, ktorá vás zbaví nepríjemných vôní a zápachov. Výrobca deklaruje vysokú životnosť filtrov až 10 rokov.

Užívatelia vidia výhody najmä v kvalitnom prevedení a pevných materiáloch. Tiež oceňujú nízku hlučnosť prístroja, ktorého chod neruší počas dennej ani počas nočnej prevádzky. Samozrejme výkon a režim si čistička dokáže regulovať sama pomocou automatického módu. Ten si prispôsobuje rýchlosť filtrácie na základe požadovaného výkonu a tiež podľa úrovne zamorenia ovzdušia prachom, alergénmi alebo dymom. Na potrebnú úroveň upozornia senzory, ktoré podľa zistení užívateľov reagujú veľmi citlivo.

Zariadenie je možné zakúpiť v cenovej rovine, ktorá mierne presahuje sumu 400 eur. Za túto cenu získate kvalitný a výkonný model, ktorý je zhotovený zo spoľahlivých materiálov. Zároveň ponúka najmodernejšie a vysoko účinné spôsoby filtrácie a technológiu Plasmacluster. Vďaka tomuto prístroju sa dá jasne spozorovať oveľa čistejší vzduch v miestnosti a tiež skvalitnenie spánku. Ďalším lákadlom je aj dlhá životnosť filtrov a veľmi nízka hlučnosť do 16 dB. V technických parametroch sa udáva príkon maximálne 15 W, a teda sa nemusíte báť ohrozenia rozpočtu z hľadiska šetrenia energie.

Biet AP580

Vysoko výkonné zariadenie so 4-stupňovou filtráciou spoľahlivo prečistí vzduch nielen v domácnostiach, ale aj vo firmách, úradoch alebo skladových priestoroch. Vzduchový výkon dosahuje až 580 m3 za jednu hodinu. Vďaka tejto vysokej hodnote je možné umiestniť zariadenie do miestnosti o veľkosti približne 60m2. Výborný výkon a 4-stupňová filtrácia dokážu pomôcť aj alergikom, astmatikom alebo fajčiarom.

Filtračný systém zahrňuje 4 stupne čistenia vzduchu. Začína sa predfiltrom, ktorý sa postará o väčšie poletujúce častice. Potom prichádza na rad obľúbený HEPA filter s vysokou účinnosťou na prach, alergény, pachy a drobné častice. S nežiadúcim zápachom a plynnými látkami si poradí uhlíkový filter. Nakoniec nastáva funkcia ionizácie, kedy sa do ovzdušia produkujú záporne nabité ióny. Na záver tohto procesu čistička vypustí svieži a čistý vzduch, ktorý hrá významnú úlohu pri celkovom zlepšení zdravia.

Výhodou je rozhodne možnosť automatického režimu, kedy sa rýchlosť a výkon filtrácie prispôsobujú podľa snímača kvality vzduchu. Komfort zvyšujú aj ďalšie zaujímavé funkcie ako časovač alebo dotykové ovládanie. O zaistenie bezpečnosti sa postará detská poistka. Zákazníci si pochvaľujú aj nízku hlučnosť a vysoký sací výkon. Dokonca bolo zaznamenané zmiernenie alergických prejavov a rýchle prečistenie vzduchu od peľu či prachu.

Menšiu nevýhodu vidíme v pomerne vysokom príkone, ktorý môže vystúpiť do 70 W. Hmotnosť 9 kg tiež nieje práve najmenšia, no tento typ zariadenia sa hodí do väčších miestností, preto sú tomu prispôsobené aj rozmery a váha. Avšak treba zdôrazniť, že táto čistička sa predáva sa výbornú cenu vzhľadom na extra vysoký výkon a rýchly nástup výsledkov.

Winix WAC-P150

Inteligentný prístroj za vynikajúcu cenu. Tejto čističke sa dostáva veľkej chvály od užívateľov, ktorí oceňujú najmä vysoký výkon, viacstupňovú filtráciu s výbornou účinnosťou, či automatickú reguláciu. Senzory dokážu citlivo reagovať na zhoršenie kvality vzduchu a následne regulujú výkon podľa aktuálnych potrieb filtrácie. Pri plnom výkone dosahuje vzduchový výkon 168 m3/hod. Ideálne je teda umiestniť prístroj do miestností s objemom maximálne 80 m3, pričom najnižší výkon je uspôsobený na filtráciu miestnosti s objemom do 28 m3.

Výrobcovia stavili na tri stupne filtrovania. Použili osvedčený HEPA filter s účinnosťou 99,97/% na najmenšie častice s veľkosťou 0,3 mikrónu. Spoľahlivo teda zachytáva alergény ako sú peľ, roztoče, spóry plesní alebo zvieracie chlpy. Viacstupňová filtrácia zahrňuje aj uhlíkový a antibakteriálny filter pre elimináciu nebezpečných plynných látok a zápachov rôzneho druhu. Ochranná hygienická bariéra Cleancel pomôže filtru lepšie si poradiť s vírusmi, baktériami alebo plesňami. Filtrácia je doplnená o špičkovú technológiu PlasmaWave, ktorá urýchli usadzovanie prachu a zároveň osvieži vzduch.

Najvýraznejšie výhody pozorujeme v príťažlivom dizajne a automatickom režime. Senzory sú schopné sami regulovať chod na základe znečistenia ovzdušia. Prístroj zároveň obsahuje aj senzor pre nočnú prevádzku, ktorá nastaví tichý režim s nižším výkonom, aby vás čistenie nevyrušovalo počas spánku. Produkt je zhotovený z kvalitných plastov a má prijateľnú hmotnosť 6 kg. Spokojní zákazníci tvrdia, že vďaka tejto jednotke sa citeľne zlepšila kvalita vzduchu v miestnosti, v ktorej sa odrazu výborne dýchalo. Vďaka vypúšťaniu záporných iónov sa vzduch javí byť svieži ako v lese alebo pri mori. Tento faktor pomáha hlavne alergikom a astmatikom pri minimalizácii príznakov ochorenia.

Menšie nevýhody by sa dali nájsť v trochu väčších rozmerov zariadenia. Nočný režim kontrolky svieti trošku prehnanou intenzitou, a z prístroja vychádza počas noci tiché pískanie. To je však spôsobené funkciou ionizácie, takže nie je dôvod na obavy. Tento model obsahuje menej filtrov ako konkurenčné modely, no je obohatený o pokrokové technológie. V pomere ceny a výkonu sa dá na trhu len ťažko nájsť výhodnejší a lepší produkt.

Winix WAC- P300

Tento model zaujme hneď na prvý pohľad sympatickým dizajnom. Ideálne umiestnenie je do stredne veľkých miestností, kde sa potrebujete zbaviť prachu, alergénov, baktérií, či pachov. Výkon až 330 m3/hod bez problémov prečistí vzduch v miestnosti s plochou cca 44 m2, pričom pre alergikov je to plocha približne 33 m2. Vysoký vzduchový výkon a viacstupňová filtrácia sa postarajú o mnohé druhy nečistôt a škodlivých látok.

Oproti iným modelom od značky Winix prístroj zahrňuje menej filtrov, avšak aj 3 – stupňová filtrácia spolu s modernou technológiou PlasmaWave je pre zákazníkov značne atraktívna a dostačujúca. Naopak, alternatívy výkonu sú doplnené o štvrtý režim „turbo“, ktorý čistí vzduch s výnimočnou rýchlosťou. Zároveň je prístroj vybavený aj automatickým režimom a inteligentnými senzormi, ktoré sledujú kvalitu vzduchu a podľa toho regulujú prevádzku.

Srdce filtrácie tvorí účinný HEPA filter, ktorý si poradí až s 99,7 % drobných častíc prachu, dymu, zvieracích alergénov, peľu alebo so spórami plesní. Ďalším pomocníkom je uhlíkový filter pre efektívnu likvidáciu zápachov a plynných výparov. Filtráciu uzatvára patentovaná technológia PlasmaWave pre dokonalú neutralizáciu zdraviu škodlivých mikróbov, pachov či plynov.

Užívatelia si na tomto prístroji cenia najmä dostupnú cenu, ktorá mierne prekračuje hranicu 200 eur. Za túto sumu môžete získať výkonné a moderné zariadenie, ktoré je plne vybavené všetkými potrebnými technológiami a funkciami. Výhodou je aj vypúšťanie záporných iónov, čím sa vzduch navyše aj osvieži. Čistička nepredstavuje vysoké prevádzkové náklady, hoci je nutné filter meniť, no raz do roka je to únosné. Naviac je šetrná aj na spotrebu energie, pri maximálnom výkone nespotrebuje viac než 60 W.

Niekomu môže prekážať menšie množstvo filtrov a tiež nižšia životnosť HEPA filtra. Potrebu výmeny vyhodnotí indikátor, ktorý vás o tom informuje. Menšou nevýhodou je aj mierne vysoká hlučnosť, ktorá sa však prispôsobuje zvolenému režimu. Pri najvyššom výkone môže dosiahnuť 55 dB, avšak najnižší stupeň zodpovedá hluku o 26 dB.

Sencor SHA 8400WH

Elegantná čistička so slušne spracovaným dizajnom spĺňa všetky kritériá pre účinnú filtráciu vzduchu. Naviac sa dá zakúpiť za výbornú cenu, ktorá sa pohybuje mierne nad 100 eur. Za túto skvelú sumu môžu zákazníci využívať vzduchový výkon 178 m3/hod., 3 násobnú filtráciu, a ďalšie užitočné funkcie.

Tento prostriedok pre zlepšenie zdravia sa uplatní v menších miestnostiach s plochou od 20 – 40 m2, závislosti na účele čistenia. Odstraňuje hrubé nečistoty, ale aj alergény, niektoré vírusy či plesne.

Na začiatku pracuje vstupný filter, ktorý je určený na zachytávanie hrubej nečistoty a alergénov. Ďalšou posilou sa stáva účinný filter z aktívneho uhlia, ktorý je u výrobcov populárny vďaka efektívnej eliminácii nebezpečných plynných látok ako sú benzén alebo formaldehyd. Tiež si poradí s nežiaducimi pachmi a výparmi. Sústavu filtrov uzatvára HEPA filter s takmer 100% účinnosťou na drobné čiastočky prachu, dymu alebo alergénov. Bonusom je UV-C lampa, ktorá dezinfikuje vzduch a výborne pôsobí na škodlivé mikroorganizmy, baktérie či vírusy. Vyznačuje sa vysokou životnosťou až 20 000 hodín.

Výhodou je elegantný vzhľad, ktorý bezchybne doladí interiérové zariadenie v domácnosti. Zákazníci veľmi oceňujú účinnosť prístroja a viditeľné výsledky. Podľa hodnotení je možné spozorovať zlepšenie zdravotného stavu aj u alergikov či astmatikov. Dochádza k zlepšeniu dýchania, uvoľneniu upchatého nosa a lepšej kvalite spánku. Komfort zvyšuje časovač pre automatické vypnutie alebo nastavenie troch rýchlostí čistenia. Nevýhodou je trochu vyššia hlučnosť, ktorá pri plnej rýchlosti môže dosiahnuť 50 dB. Zariadenie sa ale predáva za skutočne výhodnú cenu, preto v porovnaní s výkonom a vysokou účinnosťou filtrov na mnohé nečistoty a pachy, sa jedná o veľmi dobrú investíciu.

Bionaire BAP 1700

Prístroj priťahuje pohľady zaujímavým dizajnom v tvare veže. Je certifikovaný a schválený na využitie aj pre alergikov. Vzduchový výkon 170 m3/Hod je dostačujúci pre bežné miestnosti s plochou do 34 m2. Doplnkové funkcie ako snímač kvality ovzdušia alebo časovač automatického vypnutia spríjemňujú a uľahčujú obsluhu. Predáva sa v dvoch farebných prevedeniach – bielej a striebornej.

Ponúka tri rýchlosti čistenia a permanentný typ HEPA filtra s názvom PERMATECH. Jeho výhodou je, že sa nemusí meniť, len pravidelne čistiť od usadenín. Môže sa pochváliť vysokou účinnosťou až 99% aj na jemné čiastočky prachu, alergénov alebo dymu. Životnosť HEPA filtra je predĺžená vďaka praciemu predfiltru, ktorý si poradí s hrubými a väčšími nečistotami, aby sa nedostávali ďalej na filter.

Zariadenie je vhodné aj pre celodennú nepretržitú prevádzku, pričom pri nižších otáčkach neruší hlučnosťou. Podľa nášho názoru je hlučnosť pri vyššej rýchlosti možno mierne rušivá, čo však pri dennom chode nemusí príliš prekážať. Veľkým prínosom je určite funkcia ionizátora. Ten generuje do ovzdušia zdravé ióny, ktoré nielen dokonale osviežia vzduch, ale tiež napomáhajú k omnoho lepšiemu dýchaniu. Táto vlastnosť je veľmi dôležitá pre alergikov, fajčiarov alebo astmatikov. Užívatelia kladne hodnotia aj dizajn, ktorý sa hodí naozaj kdekoľvek do priestoru.

Dalo by sa zhrnúť, že všetky funkcie a spôsob filtrácie sú dostačujúce pre ľudí, ktorí túžia po zlepšení kvality aj sviežosti vnútorného vzduchu. Dokonca je zariadenie plne uspôsobené a certifikované aj pre alergikov. K veľkej atraktivite tohto prístroja prispieva značnou mierou aj jeho nízka cena. Môžete ju kúpiť do 200 eur a v pomere výkonu a ceny patrí jednoznačne k najlepším čističkám na trhu.

Winix HR1000 Smart

Jedinečný prístroj, ktorý je možné ovládať aj pomocou smartfónu. Ponúka výnimočne vysoký výkon až 480 m3/hod., a voľbu šiestich rýchlostí čistenia. Pri základnej prevádzke, počas ktorej si prajete prečistenie vzduchu od prachu a bežného znečistenia, dokáže pokryť miestnosti s plochou do 96 m2. Prístroj je však vhodný aj pre alergikov a astmatikov, kde je nutné filtrovať alergény a nečistoty aspoň 4 krát v priebehu jednej hodiny. V tomto prípade sa teda hodí do miestností s rozmermi maximálne 40 m2.

Zariadenie ponúka jedinečnú 6-stupňovú filtráciu, a teda sa jedná skutočne o vysoko účinný systém. Súprava obsahuje umývateľný predfilter, ktorý ochráni unikátny True HEPA filter s antibakteriálnym povrchom pred hrubou špinou. Ďalšou zložkou sa stáva uhlíkový filter proti zápachom a škodlivým plynným výparom. Jednotka je chránená pomocou hygienickej bariéry Cleancel, ktorá tiež zatočí s vírusmi, baktériami alebo plesňami. V závere prichádza na rad patentovaná technológia PlasmaWave pre neutralizáciu mikróbov pomocou iónov. Výsledkom je nielen dokonale čistý a zdravý vzduch, ale aj citeľné zvýšenie jeho sviežosti.

Pokročilé technológie a výnimočne vysoký výkon si ale vyžadujú aj určité vlastnosti, ktoré sa môžu užívateľovi javiť ako menšie nevýhody. Prístroj môže pracovať trochu hlučnejšie o hodnote 56bD, a príkon môže vyskočiť na 90 W. Avšak toto je úplne prirodzené, nakoľko 6-stupňový filtračný systém, ktorý dokáže prečistiť vzduch vo veľkých miestnostiach takmer do 100 m2 sa musí vyznačovať silnejšou prevádzkou.

Na druhej strane – veľkým lákadlom sa stáva moderná aplikácia Winix SMART, ktorá umožňuje ovládať zariadenie a monitorovať kvalitu vzduchu priamo z vášho smartfónu. Prístroj je plne certifikovaný na využitie pre alergikov a rovnako sú prísne kontrolované aj hodnoty produkcie ozónu. K vysokému komfortu prispieva aj automatická regulácia alebo 4 rýchlosti čistenia. Čo sa týka ceny, tento model je možné zakúpiť do 400 eur. Možno sa cena na pohľad zdá vyššia, avšak vzhľadom na prvotriedne technológie, 6-stupňovú filtráciu s obrovským výkonom a ďalšie praktické funkcie, je to prijateľná investícia do dlhodobého zdravia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.