Winix WAC- U300 – Recenzia

Recenzie Winix

Winix WAC-U300 – Recenzia

Čistička vzduchu Winix WAC-U300 má dobrý pomer ceny a výkonu. Vo svojej kategórii je to snáď jedna z najlepšich čističiek vzduchu na našom trhu. Okrem toho má dobrý vzduchový výkon a to až 330 m3/h. Je preto vhodná do stredne veľkých priestorov 50m2 resp. pre alergikov do 30m2. Aj pri našom teste sa ukázalo , že táto čistička vyčistí vzduchu naozaj spoľahlivo. Prečo v našom rebríčku patrí jej prvé miesto ? Aké má výhody či nevýhody ? To sa dozviete v našej recenzii.

Pri našom teste sme boli veĺmi zvedaví na túto čističku Winix WAC-U300. A veru nesklamala. Testovali sme ju jeden mesiac a tak sa s vami o informácie , ktoré by vám určite pomohli podelíme.

Winix-WAC-U300
Winix-WAC-U300

 

 

Čo sa nám páčilo

Po rozbalení tejto čističky nás zaujalo hlavne kvalitné spracovanie , filtry sa nezacvákajú do žiadnych západkách , ktoré by sa mohli zlomiť. Návod bol zrozumiteĺný. Na prvý pohĺad bolo zrejme , že nejde o bežný plastový čínsky produkt.

 

Výkon

Veľmi nás zaujala nielen svojim pekným dizajnom , ale aj svojim výkonom. Hneď pri prvom používaní tohto pristroja sme poznali rodiel vzduchu , pred použitím a po použití čističky vzduchu. Po mesiaci používania sme na prvom filtri uvideli vrstvu prachu. Kedže nie sme alergici nemožeme hodnotiť , jej zdravotné účinky. Prečítali sme, ale recenzie od zákazníkov , ktorí buď majú sami nejakú alergiu alebo ich blízki , hodnotili ju , že má nejaký pozitívny účinok.

Ćistička má veľmi dobrú filtráciu. Ventilátor je pomerne výkonný. Dokonca aj pri strednom výkone trochu sa hýbali záclony , ktoré boli oproti čističke.

Prach a pachy vo vzduchu naozaj zmizli a aj vzduchu bol citeľne čistejší. Vzduch bol stále čerstvý ako po vyvetraní.

Pristroj sa automaticky prisposobil podmienkám . Senzor kvality vzduchu reaguje aj na rozne voňe , prach z perín ,smog či zápach z aút z vonkajšieho prostredia. Zdalo sa nám , že si žije vlastným životom a tak zareaguje aj napr. na prievan.

Z čističky výchádzal čistý vzduch , ale zdal sa nám chladnejší. Po hodinovej prevádzke zníži teplotu v malej miestnosti cc o dva stupne celzia , pravda, ak beží na plný výkon. Naopak v lete , to bude naozaj skvelý ochladzovač.

Životnost filtrov zatíaľ hodnotit nemožeme. Oceňujeme aj fakt , že je energetický úsporná pretože použije iba 60+ wattov elektrickej energie v režime vysokej rýchlosti. Ovládanie je jednoduché.

 

Porovnajte si čističky vzduchu v tabuľke

 

Hlučnosť

Páčilo sa nám , že čistička vzduchu bola veľmi tichá aj nočnom režime , čo určite oceníte hlavne počas spánku. Čistička sa automaticky prepne v nočných hodinách a práve vtedy , keď ju vobec nepočuť. Hlučnosť čističky v režimu Auto nieje takmer počuť. Pri vyššej rýchlosti tzn. pri maximálnom výkone je síce počuť , ale neruší to.

 

Dalšie výhody

Veľkou výhodou je aj ionizácia vzduchu , ktorá neprodukuje ozón , ako aj funkcia Plasmawave. Tá pri zapnutej čističke vydáva zvuk podobný prskaniu elektriny. Aj keď si to bežne zrejme nevšimnete , pri úplnom tichu , je ale počuť. Túto funkciu je ale možné vypnúť.

 

Upozornenie . Umyvateľné – Neumyvateľné filtre ?

Na viacerých stránkach píšu , ako aj u oficálnych stránkach výrobcu , že filtre sú umyvateľné , ale v anglickom návode je napísané , aby sa filtre neumývali. Radšej si to overte priamo u predajcu či výrobcu.

 

Čo sa nám nepáčilo

Ćistička vzduchu funguje na automatiku. Ale niekedy je potrebné vypnúť funkciu Plasmawave , pri ktorej má tendeciu čistička piskať. Problém je v tom , že nedá sa to vypnuť pomocou diaľového ovládača , ale musíte túto funkciu vypnúť ručne priamo na čističke. Musíte dlhšie podržať tlačitko cc 5sek. V tichom režime je mierne počuť také brnenie. Tento zvuk vydáva funkcia Plasmawave , tá sa dá , ale vypnúť.

Tejto čističke by sa zišiel aj časovač. Niekomu možno bude vadiť modré nožné osvetlenie , ale to sa dá vyriešiť jednoduchým prikrytím napr. kusom látky a pod. Škoda , že nemá funkciu vypnutie displeja. Dálkový ovladač moholô mať dlhší dosah.

 

Záver

Čistička vzduchu Winix WAC-U300 patrí medzi top čističky na našom trhu. A my sme si to našim testom len potvrdili . Nielen , že pekne vyzerá , ale aj je veľmi výkonná a účinná. Vďaka svojej automatike , reaguje na každú zmenu veĺmi pohotovo a hneď aj upraví svoj výkon. Poteší aj svojou takmer bezhlučnou prevádzkou , čo oceníte hlavne pri nočnom spánku. Nevyrába ozón a je energeticky úsporná. Skrátka Winix WAC-U300 je veľmi dobrá čistička za prijateľnú cenu.

 

Výhody

Moderný jednoduchý dizajn
Velký výkon
Veľmi dobrá autonatická regulácia výkonu podľa stupňa znečistenia vzduchu
Je takmer nuhlučná – velmi tichý v nočnom a mierne strednom režime
Spoľahlivý True-HEPA filter zachytí nečistoty veľkosti mikrónu
Nevyrába ozón
Dialkové ovládanie
Vysoko účinný pokročilý granulár uhlím proti zápachu a dymu
Jednoduché ovládanie
Náhradné filtre za rozumnú cenu
Nočný režim
Až 4 voliteľné rýchlosti s automatickom režime
Automaticky upraví a stlmiť všetky kontrolky, kedy nie je zdroj svetla
Ľahká obsluha a prehľadný návod
Používa iba 60+ wattov elektrickej energie v režime vysokej rýchlosti
Umývateľné, HEPA a uhlíkové filtre
Veľim účinná čistička . dobrý pomer ceny a výkonu

 

Nevýhody

Pomerně jasné svetlo i pri nočnom režime
Plasmawave sa mohlo vypínať aj jednoduchšie
Dialkový ovladač má velmi krátký dosah
Nie je najlacnejšia výmena filtra ako všetky filtre
Nemá vstavaný časovač
Vyrobené v Južnej Kórei

Winix WAC-U300 – Popis

Čistička vzduchu Winix WAC-U300 je jedným z Winix top-of-the-line série čističiek vzduchu v súčasnej dobe na trhu k dispozícii (Winix U450 je tá druhá, ktorú budeme testovať ). Beží na Winix PlasmaWave ™ technológie a 5 v pokročilom štádiu čistenia vzduchu proti prakticky všetkých znečisťujúcich látok vo vzduchu, chemických látok a plynov okolo svojho domova, poďme sa pozrieť na niektoré jej skvelé vlastnosti a uvidíte, ako dobre to bude fungovať proti niektorým z veľkých gigantov v priemysle.

 

Dizajn

Čistička vzduchu Winix WAC-U300 je krásna a moderná , ktorá je pokrytá bielym lesklým povrchom . Má oblžníkový tvar orientovaný na výšku a rozmery (hĺbka 220 mm × výška 550 mm× šírka 415 mm) a hmotnosť 7kg.. Z toho vyplýva , že nebudepríliš vhodná na časté presúvanie Súčasťou balenia je 1x umývateľný predfilter, 1x umývateľný True HEPA filter, 1x umývateľný filter s aktívnym uhlím.

Čistička vzduchu Winix WAC-U300 je strednej veľkosti a hĺbky, Winix Podpis U300 , vyzerá dobre s jejzaoblenými hranami a informatívne horným digitálnym panelom s elektronickým ovládaním. Materiály použité v platforme sú dokonale vybavené bez akéhokoľvek znateľnej medzery. Pre dobrú čistiacu cirkuláciou vzduchu, vetrania rozsahu a celkovej kapacity je viac ako postačujúca pre každodenné použitie. Ovládacie prvky sú prístupné úhľadne zoskupené a umiestnené pre jednoduché použitie. Čistenie čističky vzduchu je ľahké a dá sa to dosiahnuť s jemným čistiacim mydlom, namočením špongie a handry .

 

Obsluha

Príjemnou konkurenčnou výhodou je dotykový ovládací panel, ktorý je v súlade s hladkým dizajnom celého prístroja. Ovládanie čističky je nezvyčajne jednoduché. Tým niekoľkých málo tlačidlám porozumiete aj bez návodu, stačí základná znalosť angličtiny. Väčšina používateľov si dokonca vystačí len s hlavným tlačidlom pre zapnutie a vypnutie a inak spolieha na automatiku. Tlačidlá pri stlačení krátko pípajú.

 

Hlavné vlastnosti

Čistička vzduchu Winix WAC-U300 je vybavená senzormi kvality vzduchu a zápachu , ktoré neustále sledujú mieru znečistenia vzduchu v miestnosti a odovzdávajú pokyny riadiacej jednotke. Tá potom mení rýchlosť ventilátora, aby boli prípadné nečistoty čo najskôr odstránené. O to sa potom starajú jednotlivé filtračné stupne.

 

Citlivé senzory

Na kusy tampónu sme naniesli ocot a benzín. Postupne sme tieto vzorky prikladali do blízkosti senzorov a sledovali, ako sa bude čistička správať. Najrýchlejšie reagovala na benzín, prakticky do sekundy. Niekoľko málo sekúnd jej trvala reakcia na ocot. Grafický ukazovateľ znečistenia vzduchu vždy vybehol do červených hodnôt a ventilátor sa prepol na vysoké otáčky. Potom sme do vzduchu asi v metrovej vzdialenosti od čističky pokropil toaletnú vodu. Akonáhle priebehu niekoľkých desiatok sekúnd prchavé látky z parfumu dorazili k čističke, tá zareagovala podobne ako u predchádzajúcich testov. Dusivé nečistoty vo vzduchu teda vie táto čistička odhaliť veľmi rýchlo a spoľahlivo .

 

Ionizátor

Pri najnižších otáčkach je chvíľami počuť slabý syčivý až cvrčivý zvuk. Ten je spôsobený elektrickými výbojmi prebiehajúcimi v ionizátora PlasmaWave. Jeho intenzita zrejme súvisí s vlhkosťou alebo prašnosťou vzduchu, konkrétne súvislosť sa nám ale zistiť nepodarilo. Tento ionizátor možno vypnúť a tým urobiť čističku nečujne

 

Výkon

Čo musíme pochváliť , tak to je jej vzduchový výkon a to rýchlosť 330 m3/h , čo je v tejto cenovej relácii veľmi dobré. Nemala by tak mať žiadny problém s akúkoľvek veľkosťou či už spálňe alebo obývacej izby . Čistička vzduchu Winix WAC-U300 má 4 rýchlosti nastavenia (Low, Medium, High a Turbo) ako aj nočný režim . Na rozdiel od súčasného režimu Auto, kde by sa čistička vzduchu upraviť FANSPEED zodpovedajúcim spôsobom na základe kvality okolitého vzduchu, Winix U300 tiež prichádza s funkciou auto stmievania, ktoré by automaticky stlmiť svetlo indikátora, keď sú mimo všetky svetlá. Oba vyššie uvedené funkcie sú dosiahnuteľné vďaka citlivých vstavaných senzorov. Rovnako impozantné je čistenie prachu s účinnsťou (335 m č 3 / h , peľu (364 m č 3 / h a dym 335 m č 3 / h).

Z čističky vychádza naozaj čistý vzduch, ale zároveň veľa studený, po hodinovom prevádzky zníži teplotu v malej spálni o 2 stupne, keď beží na vyšší výkon. V lete to može byť zaujíamavý ochladzovač.

 

Vnútro – Filtre

Predfilter predstavuje husté sito, ktoré zachytí najhrubšie nečistoty, čím predlžuje životnosť po ňom nasledujúcich filtrov.

HEPA filter je medzi čističkami vzduchu osvedčená klasika, má ho samozrejme aj Winix, aj keď v umývateľné verzii. Ide o filter, ktorý odstraňuje mikroskopické pevné čiastočky už od veľkosti 0,3 mikrometra. To znamená nielen domáci prach alebo alergény, ale aj ďaleko menšie nečistoty, ktoré sú prítomné napríklad v dyme alebo smogu a sú schopné prenikať hlboko do pľúc.

Filter s aktívnym uhlím je tiež známy z rôznych prístrojov. Pohlcuje do seba rad plynov a pachov. Uhlíkový filter u Winixu je navyše napustený dezinfekčnou prísadou zvanú Cleancel, ktorá predchádza tomu, aby sa nasiaknuté baktérie, plesne a ďalšie mikroorganizmy v čističke množili.

Posledným filtračným stupňom je plazmový ionizátor prezývaný PlasmaWave. Ten – na rozdiel od starších typov ionizátorov – produkuje ako záporné, tak kladné ióny. Táto kombinácia je účinnejšia. Nielenže zrýchľuje usadzovaniu prachových nečistôt, ale aj priamo vo vzduchu rozkladá rôzne škodlivé plyny a neutralizuje vírusy alebo spóry plesní.

Čistý vzduch nie je vyfukovaný kolmo nahor, ale pod miernym uhlom. Tým je dosiahnuté prúdenie vzduchu v miestnosti a tlačenie špinavého vzduchu dole k čističke.

 

Filtrácia

Zhodné s inými čističe vzduchu Winix, ktorý je dodávaný s 5-fázovou filtrácou , Winix U300 sa začne tým, že chytí veľké vo vzduchu znečisťujúcich látok, ako sú vlasy / prachu prostredníctvom svojho predfiltra. CleanCel antibakteriálne ošetrenie nanesie na predfiltra by zabránil akýkoľvek mikroorganizmus v raste. U veľkých častíc zachytených predfiltra, následné True-HEPA filter je vysoko účinný (99,97%) v zachytenie malej veľkosti častice tak malé, ako 0,3 mikrónov. Pre plyny / pachy z varenia, cigarety a chemikálií, ako sú prchavé organické zlúčeniny, AOC Advanced granular uhlím by sa s ňou s ľahkosťou. A konečne technológie Winix PlasmaWave by vytvára hydroxylu, ktoré neutralizujú všetky alergény, pachy a plyny bez emiting žiadny škodlivý ozón.

Vysoko účinný HEPA filter obsahuje menšie, mikrónov rozsahu nečistôt vrátane látok a mikroorganizmov. AOC uhlíkový filter je skvelý proti tvrdohlavý plyny a pachy z voc, varenie, saponátom, krbom a cigarety, ktorá jednoducho nebude ísť preč. PlasmaWave by rozpadne častíc do neškodné molekuly pred uvoľnením späť do ovzdušia. Všetky uvedené častice a mikroorganizmy sa vyhladiť vnútri čističky vzduchu.

V krátkej 5-fázoveh filtrácii je účinnejšia na typických a mikrónov veľkých častíc, dráždivých látok, alergénov, vírusov a baktérii. Čistenie pokrýva, Winix U300 kombinovaný Predfiltr, True HEPA filter je vynikajúci pri zachytavení prachu, chlpov, zvieracích alergénov, roztočov, plesní, peľu, plesní a baktérií. Na manipuláciu s fajčíarskými pachmi a výparmi, Winix U300 AOC Advanced filter s uhlím ktorý je tiež vynikajúci proti chemikáliám, pachom , zápachu s varenia , požiarnom, tabakom z fajčenia a cigariet a amoniaku.

 

Úroveň hluku a energie

Čistička vzduchu Winix WAC-U300 má hlučnosť pri nižšom výkone 28 dB a pri najvyššom výkone 52 dB , čo znamená e že je nižšia ako u väčšiny podobných čističkiek v tejto cenovej kategórii. Pri nízkej až strednej rýchlosti je sotva nejaký hluk počutelný, zatiaľ čo pri vysokých otáčkach / turbo , by nemal byť problém, ak ste ju umiestnili čistič vzduchu aj do splálne. Winix hladina hluku je minimálna až stredná, že užívatelom sa to páči. Ćo sa týka energetickej spotreby tak má 4 až 60 W.

 

Ćistenie , údržba a životnosť

Čističky Winix, pravdepodobne ako jediné na trhu, vedia pomerne presne určiť okamih, kedy sú filtre znečistené. Počítadlo totiž nepracuje iba s počtom prevádzkových hodín, ako je bežným zvykom, ale aj priemernou mierou znečistenia, ktorú čistička v danom období zaznamenala. O vyčistenie alebo výmenu filtrov si tak nepožiada ani predčasne, ani neskoro.

Všetky tri filtre sú u tohto modelu umývateľné , čím sa predlžuje ich životnosť, aj keď niektoré len dočasne. Používateľ ich môže umyť až dvakrát, akonáhle sa vám rozsvieti príslušná kontrolka, filtre môžete opláchnuť pod sprchou. Postup omývanie filtrov bohužiaľ nie je popísaný v návode, avšak na oficiálnych slovenských stránkach značky je uvedený veľmi podrobne a prehľadne.

Celá sada filtrov sa predáva cc 50 – 60 eur . Pri priemernej každodennej záťaži by filtre mali vydržať 1 rok. Ich umytím po prvom a po druhom roku tak dosiahnete životnosti 3 roky . Ročné náklady na filtre sa tak môžu priemerne pohybovať okolo 20 eur.

 

Použiteľná oblasť

Čistička vzduchu Winix WAC-U300 je vhodná perfektne pre spálne alebo malé obývacie izby , Winix U300 môžu účinne pokryť od 28 m 2 až do 50m2 . Má dôveryhodných 5 stupeňov filtrácie, akákoľvek forma znečisťujúcich látok v rozsahu od malých až po veľké, ako sú vlasy, roztoče, plesne a spóry sa absorbuje a filtruje sa krok za krokom. Z Antibakteriálny predfilter, antimikrobiálne CleanCell Protection, True-HEPA filter, uhlím a nakoniec PlasmaWave technológiou. Stručne povedané čistý prívod vzduchu rýchlosť je štandardne na dobrej úrovni . Ak tak urobíte porovnaní s inými rovnakými čističky vzduchu kategórie, Winix Podpis U300 účinnosť prúdenie vzduchu a dĺžku potrebnú k vyčisteniu okolité vzduchu je stále na veľmi dobrej úrovni.

 

Pre koho je určená

Čistička vzduchu Winix WAC-U300 je predovšetkým pre alergikov , ktorí sú cisltiví na pele, plesne a zvieracie alergény , ďalej pre astmatikov ,ale aj pre osoby so slabšou imunitou a sklony k častým infekciám dýchacích ciest. Určite pomože aj osobám , ktorí žijú blízko zdroja smogu, prachu alebo zápachu.

Kategória – TOP Čističky vzduchu 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.